75 yaşındaki Fransız maceracı Jean-Jacques Savin ölü bulundu

SEYİR HALİNDEYKEN DOĞUM GÜNÜNÜ KUTLAMIŞTI

Paylaş

SEYİR HALİNDEYKEN DOĞUM GÜNÜNÜ KUTLAMIŞTI

Jean-Jacques Savin, okyanustaki hava şartlarından korunmak için özel yapım kanosuyla 1 Ocak günü Portekiz’den yola çıkmış ve 75’inci doğum gününü seyir halindeyken kutlamıştı. Hava kuvvetlerinden emekli paraşütçü Savin’in ekibi dün akşam yaptıkları açıklamada “Arkadaşımız Jean-Jacques’in vefatını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Jean-Jacques’in cansız vücudu (kanonun) kabinde cansız bulundu” ifadelerini kullandı.

Paylaş

“OKYANUS DAHA GÜÇLÜYDÜ”

Denizcinin ekibi açıklamalarında, Savin’in Perşembeyi Cumaya bağlayan gece 2 tane tehlike sinyali gönderdiğini belirtilerek “Ne yazık ki okyanus bu sefer, denizi ve denizde seyahati çok seven dostumuzdan daha güçlüydü” ifadelerine yer verdi.

TERS DÖNMÜŞ KANONUN İÇİNDE BULUNDU

Paylaş

TERS DÖNMÜŞ KANONUN İÇİNDE BULUNDU

Portekiz sahil güvenliğinin, Savin’in kanosunu Cuma günü Azores (Kuzey Atlantik Okyanusunda bulunan takım adalar) yakınlarında ters dönmüş olarak bulduğunu ve bir dalgıcın dün Savin’in cesedini ters dönmüş kanonun içinde bulduğu belirtildi.

EN SON ÇARŞAMBA GÜNÜ HABER ALINMIŞTI

Paylaş

EN SON ÇARŞAMBA GÜNÜ HABER ALINMIŞTI

2019 yılında da benzer bir seyahat gerçekleştiren Savin, seyahatinden detayları paylaştığı sosyal medya adresindeki en son mesajında; 19 Ocak Çarşamba günü Azores yakınlarında olduğunu, hayatının tehlikede olmadığını ve şiddetli rüzgar altında ilerlediğini yazmıştı.

Paylaş

Fransız Jean-Jacques Savin, Atlantik Okyanusu’nu özel yapılmış kanosuyla kürek çekerek geçmek için 1 Ocak’ta yola çıkmıştı. 

DHA

Jean-Jacques Savi kano maceracı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.