ABD’li anne 5 yaşındaki çocuğuna kurşun geçirmez çanta aldı

ABD’nin Oklahoma eyaletinde yaşayan bir anne, son vakitlerde ülkede yaşanan silahlı akınlar karşısında önlem olarak 5 yaşındaki oğluna kurşun geçirmez sırt çantası aldı. 23 yaşındaki anne Cassie Walton ayrıyeten bu yıl ilkokula başlayacak olan oğluna, okulunda bir silahlı taarruz düzenlenmesi durumunda neler yapması gerektiğine dair bir görüntü hazırlayarak, görüntüyü toplumsal medyada paylaştı.

Walton’ın toplumsal medyada paylaştığı görüntü, 7 milyondan fazla izlenirken, annenin görüntüde, Spider-Man temalı kurşun geçirmez sırt çantası takan 5 yaşındaki oğluna savunma koçluğu yaptığı görüldü.

Anne Cassie Walton görüntüde, 5 yaşındaki oğluyla konuşarak ona kurşun geçirmez sırt çantasını nasıl kullanması gerektiğini gösterdiği ve çeşitli talimatlar verdiği kaydedildi.

Walton, “Tetikçi yanındaysa tek söz bile etmemelisin”, “Eğer yapabilirsen okuldan kaçabildiğin kadar uzaklaşıyorsun, akabinde annen seni bulacak” sözlerinde bulundu.

Cassie Walton, ABD basınına yaptığı açıklamada, oğlu Weston’ın bu ay ilkokula başlayacağını ve Teksas, Uvalde’deki silahlı taarruz haberleriyle alarma geçtiğini söyledi.

Anne Walton, “Onun hazırlıklı olmasını ve bir durum ortaya çıkarsa ne yapması gerektiği konusunda bir fikre sahip olmasını istedim” formunda konuştu.

@thewaltonfamily1 Happy back to school season…. #foryoupage #backtoschool #foryou #needschange #PostitAffirmations #momiktok ♬ L$d – Luclover

OKULA DÜZENLENEN SİLAHLI HÜCUMDA 21 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Bu yıl Mayıs ayında, ABD’nin Texas eyaletindeki bir okulda düzenlenen silahlı atakta, 19 öğrenci ve 2 öğretmen ömrünü yitirmişti.

Toplamda 21 kişinin vefatıyla sonuçlanan silahlı taarruz ülke çapında büyük yankı uyandırmıştı.

Texas’ta yer alan Uvalde’deki okula silahlı saldırıyı düzenleyen şahısın 18 yaşında olması büyük dikkat çekmiş ve akabinde ABD hükümeti ülkede silah satın alma yaşını 21’e çıkarmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.