AK Parti’den ‘Esad-Erdoğan’ teması sinyali: Bir yerden başlar seviyesi yükselebilir 

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun açıklamalarının akabinde, beklenen ‘Erdoğan-Esad’ görüşmesine ait ikinci sinyal de geldi.

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hayati Yazıcı’ya partinin kuruluşunun 21’inci yıldönümü etkinliğinde katıldığı Haber Küresel yayınında ‘Erdoğan-Esad teması’ olacağına yönelik tartışmalar soruldu. Yazıcı da “Ben hiç olmaz diyecek durumda değilim. Bir yerden başlar, bunun seviyesi yükselebilir, inşallah” karşılığını verdi.

Yazıcı, MHP önderi Devlet Bahçeli’nin görüşme argümanına ait açıklamalarının sorulması üzerine ise şunları söyledi: “Doğru, zati Dışişleri Bakanımız da aşikâr ölçekte söz etti. Sayın Bahçeli de buna takviye vermiş, teşekkür ediyoruz.

Bakın sıkıntıları çözmenin birden çok faktörü olabilir. Ancak milletlerarası bağlarda sorun çözücü en değerli faktör diyalog kanalıdır. Ya direkt yahut endirekt. Bugüne kadar sonlu ölçüde endirekt yürütülüyordu. Bugün biraz daha düzeyin yükselmesi, inşallah ileride o trendin daha da yükselmesi süreciyle oluşacak ortamın, 11 yıldan bu yana yaşadığımız Suriye’deki bu bataklığın sona ermesine vesile olur inşallah.” (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.