Aksaray’da öldürüp foseptiğe gömdü, kan izlerini yok etmek için aracını yaktı

Aksaray’ın Ortaköy ilçesine bağlı Bozkır köyünde ikamet eden ve çiftçilik yapan 29 yaşındaki Murathan Bilgiç’ten, pazar günü öğlen saatlerinde, arkadaşı Sebrail Atmaca’nın 40 bin liralık borcunu ödemek için kendisini çağırdığını söyleyip meskenden çıktıktan sonra bir daha haber alınamadı.

Geç saatlere kadar Bilgiç’ten haber alamayan yakınları, jandarmaya kayıp ihbarında bulundu.

İhbar üzerine AFAD, UMKE ve jandarma grupları çalışma başlattı. DHA’nın haberine nazaran, köylülerin de takviye verdiği çalışmalar sırasında, Sebrail Atmaca’nın daima ağlaması kuşku uyandırdı.

3 el ateş etti, kazdığı çukura gömdü

Gözaltına alınan Atmaca’nın traktöründe yapılan incelemelerde kan izlerine rastlandı. Atmaca, Bilgiç’i tabancayla 3 el ateş ederek öldürüp traktörünün ardına bağlı kepçeyle kazdığı çukura gömdüğünü itiraf etti.

Gruplar, Atamaca’nın gösterdiği yerde hafriyat yaparak Bilgiç’in cesedine ulaştı.

 

“Mandıranın foseptiğine cesedi atıp üzerine toprak boşalttım”

Ortaköy İlçe jandarma Komutanlığı’nda sorguya alınan Sebrail Atmaca, sözünde şu kelamları kullandı:

“Murathan Bilgiç ile ortamızda satın aldığım arabanın kalan 40 bin liralık borcu nedeniyle hasımlık vardı. Olay günü ortamızda tartışma çıktı, bana küfretmeye başladı. Tabancamla Bilgiç’in göğsüne 2, başına 1 el ateş ettim. Öldüğünden emin olduktan sonra cesedini taşımak istedim lakin cesedin tartısını taşıyamadım. Traktörümün gerisine bağlı kepçeye cesedi yükledim. Açık toprakta bulunan bir mandıranın foseptiğine cesedi atıp üzerine toprak boşalttım. Arabadaki kan lekeleri çıkmıyordu, arabasını de ateşe vererek yaktım. Olaydan sonra pişman oldum.”

“Durduk yere ağlayınca herkes ondan şüphelendi”

Sebrail Atmaca, jandarmadaki sözünün akabinde sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

Otopsi süreçlerinin akabinde yakınları tarafından Aksaray Eğitim Araştırma Hastanesi morgundan alınan Murathan Bilgiç’in cenazesi, Ortaköy ilçesi Bozkır köyünde toprağa verildi.

Bilgiç’in kuzeni Duran Deniz, “Arama çalışmalarında durduk yere ağlayınca herkes ondan şüphelendi. Çok şükür olay ortaya çıktı. Hak ettiği cezayı almasını istiyoruz. Herkes şaşırıp kalıyor. Bu olaydan ötürü çok üzgünüz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.