Anaokulları ne vakit açılıyor, okula ahenk haftası ne vakit?

Yeni eğitim-öğretim periyodunda anaokula gidecekler bir hafta erken başlayacak. 2022-2023 eğitim ve öğretim yılında okul öncesi eğitim ile ilkokul 1. sınıfa başlayacak öğrencileri okula 5 Eylül’de başlayacak.

Milli Eğitim Bakanlığınca öğrencilerin okul korkularını gidermek ve onlara okul ortamını sevdirmek, öğrenme ortamını, öğretmenlerini ve arkadaşlarını tanımalarına yardımcı olmak için “Okullarda Ahenk Haftası” düzenleniyor. Bu yıl da geçtiğimiz yıllar da olduğu üzere ahenk haftası kapsamında anaokulları yeni eğitim periyodundan 1 hafta evvel okula başlayacak.

ANAOKULLARI NE VAKİT AÇILACAK?

MEB Bakanı Mahmut Özer konuşmasında şu tabirlere yer verdi:

“Eğitim öğretim yılı başlamadan bir hafta evvel anaokulları ve birinci sınıflarla ilgili ahenk eğitim haftası var. Yani 5-9 Eylül tarihleri ortasında ahenk eğitimi haftası olacak. Orta tatillerde tekrar adaptasyon ile ilgili şikayetler alıyoruz fakat orta tatil uygulaması önümüzdeki yıl da devam edecek.

Bu mevzuda çok düşündük ancak bir değişikliği gitmedik. Birinci devir orta tatili 14-18 Kasım 2022 tarihinde, ikinci devir orta tatili de Ramazan Bayramı ile birleştirilerek 17-20 Nisan’da gerçekleştirilecek. Yarı yıl tatili ise 23 Ocak-3 Şubat 2023 tarihleri ortasında yapılacak.”

OKULLAR NE VAKİT AÇILACAK?

MEB tarafından açıklanan takvime nazaran okullar 12 Eylül’de açılacak.

1. Orta tatil başlangıcı 14 Kasım ile 18 Kasım ortasında olacak.

Yarıyıl tatil ise 10 iş günü sürece ve 23 Ocak ile 3 Şubat ortasında yapılacak.

2. Orta tatil ise 17 Nisan ile 20 Nisan ortasında 3.5 iş günü sürecek.

Okullar 16 Haziran 2023 tarihinde kapanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.