Biden kendisine verilen talimatları ezkaza ifşa etti: Oturacaksın, konuşacaksın, kalkacaksın

ABD Lideri Joe Biden, Beyaz Saray’ın Roosevelt Odası’nda valiler, emekçi başkanları ve özel şirket temsilcileriyle yaptığı toplantıda açıklamalarda bulundu. Son periyotta kameralar karşısında yaptığı gaflarla gündemden düşmeyen Biden’a yardımcıları tarafından verilen “talimat listesi” ise kameralara yansıdı.

ABD’nin 79 yaşındaki lideri Joe Biden, kameralar önünde yaptığı gaflar, açıklamaları ve merdivenlerden tökezlemesiyle sık sık gündeme gelirken, kurmayları da onu bu cins durumlardan uzak tutmak için ağır bir mesai harcıyor…

Biden’ın farkında olmadan çevirdiği kağıtta bütün talimatlar yer alıyordu.

Bunun çarpıcı bir örneği dün Beyaz Saray’da yaptığı toplantıda ifşa oldu. Beyaz Saray’ın Roosevelt Odası’nda valiler, personel başkanları ve özel şirket temsilcileriyle görüşen Biden burada hem sunum yaptı hem de açıklamalarda bulundu. Ancak Biden’ın kendisine verilen bir kağıt modülünü çevirmesi ise basın mensuplarının dikkatinden kaçmadı.

Son devirde sık sık gaflarla ve kameralar önündeki uyuşmazlıklarla gündeme gelen Biden’ın elinde tuttuğu ve farkında olmadan kameralara yönelttiği kağıt kesiminde ise Beyaz Saray yetkililerinin kendisine hazırladığı “talimat listesi” vardı.

Biden’ın kazara gösterdiği kağıt kesiminde, ABD Başkanı’nın yapması gereken talimatlar ve açıklamalar husus madde yazılmıştı.

Biden’a verilen talimatlar ise şöyle sıralandı:

– Roosevelt Odası’na SEN gireceksin ve iştirakçilere merhaba diyeceksin.
– SEN oturacaksın.
– Basın mensupları gelecek.
– Sen 2 dakika brifing vereceksin.
– Basın mensupları odadan çıkacak.
– Liz Schuler’e SEN bir soru soracaksın. (Hatırlatma: Liz online olarak toplantıya katılacak)
– SEN iştirakçilere teşekkür edeceksin.
– SEN odadan çıkacaksın.

Beyaz Saray idaresi ve Biden bu talimatlar ile ilgili bir açıklama yapmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.