Bu SD kart MacBook Pro’nun depolama alanını ikiye katlıyor

Dizüstü bilgisayarınızdaki sabit sürücüyü veya SSD‘yi değiştirmek her zaman mümkün olmayabiliyor. Konu MacBook olduğunda ise bu durum iyice zorlaşıyor. Bu nedenle birçok kullanıcı harici hard disk veya bulut depolama hizmetlerine yöneliyor.

MacBook Pro 2021‘in piyasaya sürülmesiyle birlikte Apple, özellikle fotoğraf makinesi kullanıcıları için SD kart yuvasını geri getirmeye karar verdi. Mac‘inizin depolama kapasitesini kolayca genişletmek için yeni MacBook Pro’daki SD kart yuvasından yararlanabilirsiniz.

Apple uyardı: Bu üç MacBook için destek sonlanıyor!

MacBook Pro 2021 için yeni SD kart 1 TB depolama alanı sunuyor!

Transcend özel olarak MacBook Pro 2021 için tasarlanan yeni bir SD kart geliştirdi. 1 TB’a kadar ek depolama alanı sunan bu SD kart çok ile daha ucuz bir şekilde depolama kapasitenizi arttırabilirsiniz. Transcend JetDrive Lite 330, depolama ihtiyaçlarınıza bağlı olarak birkaç farklı versiyona sahip.

MacBook Pro kullanıcıları, Transcend JetDrive Lite 330 ile cihazlarına 128GB, 256GB, 512GB ve hatta 1 TB depolama alanı ekleyebilecek. NAND Flash teknolojisi kullanılarak üretilen SD kart, 95 Mbps‘ye kadar okuma ve 75 Mbps‘ye kadar yazma hızı sunuyor.

Transcend ayrıca, kullanıcıların silinen dosyalarını geri getirmelerini sağlayan RecoveRx adlı ücretsiz bir veri kurtarma aracı sağlıyor. JetDrive Lite 330 yüksek kapasitesi sayesinde, hem Time Machine yedeklemeleri hem de büyük iTunes kitaplıkları için de oldukça uygun.

JetDrive Lite 330, MacBook Pro 2021‘e ek olarak 2012’nin sonundan 2015’in başına kadar satılan MacBook Pro 13’ü de destekliyor. Diğer MacBook modellerini için ise başka JetDrive Lite SD kartlarına ihtiyacınız var.

Peki siz Macbook modellerinizde depolama alanını genişletmek için hangi yolu izliyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.