Çakmak tüpü ‘bomba’ üzere patladı: Bedenlerinde yanıklar oluştu…

İbrahim Hakkı Konyalı Mahallesi 798 Sokak’ta bulunan 4 katlı apartmanın birinci katındaki dairede, A.D, (18), 12 Temmuz akşamı meskende arkadaşları Y.B (19), İ.E (19) ve M.A (18) ile birlikte oturdukları sırada biten çakmağa gaz doldurmak istedi.

ARAÇLARDA HASAR OLUŞTU

Çakma tüpüyle çakmağa gaz doldurdukları esnada bir anda çakmak tüpü patladı. Patlama nedeniyle şahısların bulunduğu odanın pencere camları kırılarak perdesi ise karşı kaldırıma fırlarken, park halindeki kimi araçlar ile meskenlerde de hasar oluştu.

VÜCUTLARINDA YANIKLAR OLUŞTU

Patlama ihbarı üzerine adrese itfaiye, ambulans ve çok sayıda polis grubu sevk edildi. Patlamada bedenlerinde yanıklar oluşan 4 kişi ambulanslarla kaldırıldıkları Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Polis patlamanın meydana geldiği bina ve dairede güvenlik tedbiri aldı. Olay yerine bomba imha ile olay yeri inceleme grubu de sevk edildi.

CAM KIRIKLARI ÜZERİMİZE GELDİ”

Patlamada aracı hasar gören İlyas Taş, “Balkonda otururken, bir anda patlama oldu ve cam kırıkları üzerimize geldi. Birinci olarak yaralıların yardımına koştuk ve çağırdığımız ambulanslarla da yaralıları hastaneye gönderdik” dedi.

Yapılan incelemelerde çakmak tüpünün patlaması sonucu olayın meydana geldiği tespit edilirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.