CHP’li Özgür Özel’den iktidara ‘seçim’ daveti: ‘Erken değil derhal!’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Küme Lider Vekili Özgür Özel, Çankırı’nın Eldivan ilçesini ziyaret etti.

Esnaf ziyaretinin akabinde partililerle görüşen Özel, basın açıklaması yaptı. Özel, “Burada gördüğümüz, konuştuğumuz vatandaşların hepsi de başta hayat pahalılığı olmak üzere Türkiye’de yaşanan bütün problemleri en derinlemesine yaşadıklarını ve hissettiklerini tabir ediyorlardedi.

Yem fiyatlarının arttığını aktaran Özel,Büyükbaş hayvan besleyenler yem fiyatını geçen sene Kurban Bayramının öncesinde 100- 105 liraya alıyordu. Bugün 295 liraya alıyorlar. Durum ortada. Küçükbaş hayvanda en ucuz yemin 350- 360 liraya geldiği bir noktada kimse artık burada besicilik yapabilecek durumda değil. Geçen yıldan bugüne mazotun fiyatı 4- 5 kat artmış durumda. Bu durumda bırakın gidip tarlayı sürmeyi traktörü tarlaya götürecek hali yok insanların. Bir depo 70 litre mazotun 2 bin liranın üzerine çıktığı bir yerde kim nasıl çiftçilik yapsın? Kim nasıl besicilik yapsın?” diye konuştu.

“DERHAL SEÇİM DAVETİ YAPIYORUZ”

Hükümete seçim davetinde bulunan Özel, konuşmasına şöyle devam etti:

Biz hükümete bir defa daha derhal seçim daveti yapıyoruz. Erken de değil, derhal seçim. Çünkü bir kışı daha geçiremeyecek bu beşerler. Bu elektrik, doğal gaz, akaryakıt fiyatlarıyla bir kışın daha geçmesi mümkün değildir.

Ekim, Kasım ayında idaresi devraldığımız takdirde uygulayacağımız toplumsal tarifelerle önümüzdeki kışı, fakirimize rahat geçirteceğiz. Lakin bu iktidar evvelce gücünü aldığı kısımlara artık sırtını dönmüş durumda. Bugüne kadar yapmış oldukları olumlu hizmetler varsa onlara teşekkür ederiz ancak bıçak kemiktedir. Artık alacak nefes, dayanacak güç kalmamıştır. Bu sebepten bir kere daha derhal seçim davetimizi yeniliyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.