CHP’li Taşcıer’den RTÜK Lideri Şahin’e: Vicdanınız size kalsın, bağımsız mahkemeler yetkiyi kanunla mı buyrukla mi kullandığınızı ortaya koyar

CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer; RTÜK’ün KRT, Halk TV, Tele 1 ve Flash TV’ye verdiği para cezasını, “İktidarın Televizyon Komiseri Ebubekir Şahin, cürüm işliyorsun ve bu devranın dönmek üzere olduğunu unutuyorsun” açıklaması ile eleştirdi.

Taşcıer, RTÜK Lideri Ebubekir Şahin’in “Misyonumuzu kanunlardan aldığımız yetkiyle vicdan rahatlığıyla yapmaya devam edeceğiz” cevabına ise “Vicdanınız size kalsın, bağımsız mahkemeler yetkiyi kanunla mı buyrukla mi kullandığınızı ortaya koyar” karşılığını verdi.

CHP’li Taşcıer, RTÜK’ün Seyahat Davası sonrası CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel ile Türkiye Personel Partisi İstanbul Milletvekili Ahmet Şık’ın açıklamalarını haberleştiren KRT, Halk TV, Tele 1 ve Flash TV’ye verilen para cezasına reaksiyon gösterdi.

Taşcıer, toplumsal medya hesabından üst şuranın verdiğini cezaya ait bir haberi, şu açıklama ile birlikte paylaştı:

  • Küme Başkanvekilimiz Özgür Özel’in basın açıklamasını canlı yayınlamayı ceza münasebeti yapan RTÜK’ün kararı nasıl bir dikta rejiminin karar sürdüğünün açık örneği. İktidarın Televizyon Komiseri Ebubekir Şahin, hata işliyorsun ve bu devranın dönmek üzere olduğunu unutuyorsun.

RTÜK Lideri Ebubekir Şahin ise toplumsal medya hesabından Taşcıer’in paylaşımını alıntılayarak; “Sayın vekil, hiçbir tehdide boyun eğmeden, haksız ve kabul edilmez suçlamalarınızı reddederek vazifemizi kanunlardan aldığımız yetkiyle vicdan rahatlığıyla yapmaya devam edeceğiz” paylaşımını yaptı.

Taşcıer ise Şahin’e şu cevabı verdi:

  • Vazifesi kanuna uygun yapıyorsanız yargılanmaktan korkmayın. Lakin iktidarın Televizyon Komiseri olarak ‘yetkiyi’ bir şahıstan alarak misyonu berbata kullanıyor ve kabahat işliyorsunuz. Vicdanınız size kalsın, bağımsız mahkemeler yetkiyi kanunla mı buyrukla mi kullandığınızı ortaya koyar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.