Cristiano Ronaldo Manchester United’dan ayrılabilir! Sebebi Erik deri Hag…

Manchester United’da Cristiano Ronaldo zelzelesi yaşanıyor. Teze nazaran, Portekizli futbolcu Manchester United’dan ayrılmak istiyor. Sebebi ise, yeni teknik yönetici Erik deri Hag…

İngiltere Premier Lig gruplarından Manchester United, Paul Pogba’nın gruptan ayrılmasının akabinde bir kriz de Cristiano Ronaldo ile yaşıyor.

İtalyan gazetesi La Repubblica’nın haberine nazaran, 37 yaşındaki Portekizli futbolcu dönem başlamadan evvel Manchester United ile yollarını ayırmak istiyor. İkinci United devrindeki birinci döneminde 24 gol atan Ronaldo, ekibin yeni teknik yöneticisi Erik deri Hag’ın projesine sıcak bakmıyor.

Deneyimli futbolcu, birkaç dönemdir düşüşte olan Manchester United’ı tekrar hayata döndürecek kişinin Erik deri Hag olmadığını düşünüyor.

ROMA VE LİZBON DEVREDE

Ronaldo’nun ayrılık fikrinden haberdar olan Roma ve Sporting Lizbon’un transfer için rekabet içinde olduğu öğrenildi. Lakin iki kulübün de, haftalık 480 bin sterlin kazanan Ronaldo’nun maaşını nasıl karşılayacağı meçhul.

ŞAMPİYONLAR LİGİ ETKİSİ…

Kariyerinin son yıllarına giren Ronaldo’nun bu kararında, Manchester United’ın gelecek dönem Şampiyonlar Ligi’ne katılamayacak olmasının da tesirli olduğu söyleniyor. Dönemi altıncı sırada bitiren Manchester United, yeni hocası Deri Hag’ın birinci döneminde Avrupa Ligi’nde yer alacak.

MOURINHO-MENDES-RONALDO

La Repubblica, Ronaldo’nun menajeri Jorge Mendes’in yıldız futbolcu için yeni bir kulüp aradığını ve Jose Mourinho tarafından yönetilen Roma’nın potansiyel bir maksat olduğunu sav etti. Mourinho ve Ronaldo, 2010-2013 yılları ortasında Real Madrid’de 3 yıl birlikte çalıştılar.

Ünlü menajer Jorge Mendes’in Roma ile uygun alakalar içinde olması da transfer ihtimalini güçlendiren ayrıntılar ortasında. Mendes, Mourinho’nun yanı sıra kaleci Rui Patricio ve orta saha Sergio Oliveira’nın İtalyan takımıyla muahedesinde rol oynamıştı.

SPORTING LIZBON İHTİMALİ

Ancak, Roma’nın da gelecek dönem Şampiyonlar Ligi yerine Avrupa Ligi’nde gayret edecek olması, transferin önündeki mahzurlardan biri. Ronaldo’nun birinci kulübü Sporting Lizbon’a dönmesinin de ihtimaller ortasında olduğu belirtildi. Porto’nun ardında ligi ikinci sırada tamamlayan Lizbon grubu, Şampiyonlar Ligi bileti aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.