Düşük not veren öğretmenlerini döverek ağaca bağladılar

Hindistan’ın Jharkhand eyaletinde bulunan Dumka bölgesindeki bir yatılı okulda okuyan bir küme öğrenci geçtiğimiz pazartesi günü düşük not verdiği gerekçesiyle 2 öğretmeni ve okulda memur olan 1 kişiyi döverek ağaca bağladı.

Öğretmenler ve memurun ağaca bağlı halde imgelerin toplumsal medyada gündeme oturmasının akabinde polis harekete geçerken, olayla ilgili kimsenin şikayetçi olmadığı aktarıldı.

Gopikandar Karakolu’ndan sorumlu Nityanand Bhokta, basına verdiği demeçte, “Okul idaresi olayla ilgili yazılı bir şikayette bulunmadığı için davaya rastgele bir soruşturma açılmadı. Olayın doğrulanmasının akabinde okul yetkililerinden şikayette bulunmalarını istedim” tabirlerini kullanarak, kelam konusu şikayetin okula ziyan vereceği gerekçesiyle şikayette bulunulmadığını aktardı.

Öğretmenler ise şikayet ederek hiçbir çocuğun geleceğini mahvetmek istemediklerini belirtirken, olayın akabinde okulda asayiş ve tertibi sağlamak için 9. ve 10. sınıflarda eğitime 2 gün orta verildiği bildirildi.

Jharkhand Academic Council (JAC) tarafından geçtiğimiz cumartesi günü sonuçları açıklanan Ortaöğretim Eğitimi Merkezi Heyeti (CBSE) 9. sınıf imtihanında, okuldaki 32 öğrenciden 11’i başarısız olan DD notunu aldı. Öğrenciler, öğretmenin uygulamalı imtihanlarda kendilerine kasıtlı olarak düşük notlar verdiğini ve bu yüzden imtihandan başarısız olduklarını argüman etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.