Ersan Şen, Kemal Kılıçdaroğlu’nun kelamlarını eleştirdi

Bugün partisinin küme toplantısında konuşan CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kendisini eleştirenlere sert çıktı.

Konuşmasında bilhassa gazetecileri maksat gösteren Kılıçdaroğlu, “Son vakitlerde sureti kendinden menkul kimileri türedi. Kimileri gazeteci, kimileri araştırmacı olarak karşımıza çıkıyor.” diyerek kendisine muhalefet dersi vermeye kalkışıldığını vurguladı.

Kılıçdaroğlu mevzuya ait, “Muhaliflik dersi bize verenler, şunu unutmasınlar; yahu biz daha ölmedik. Sizin ne mal olduğunuzu pek güzel biliyoruz.. Muhalefet ahlakla yapılır. Bütün ahlaksızlar karşısında kalemini oynatmayan, yazı yazmayan, televizyona çıkıp konuşmayan adam bize muhalefet dersi veriyor. Biz kelle koltukta muhalefetimizi halkımız için sonuna kadar yapacağız.” dedi.

Ersan Şen, Kılıçdaroğlu’na yüklendi

Kılıçdaroğlu’nun bu sözleri Habertürk ekranlarında yayınlanan Kübra Par’la Açık ve Net programında ele alındı.

Programdaki yorumculardan Hukukçu Ersan Şen, Kemal Kılıçdaroğlu’na ağır sözlerle yüklendi.

“Demek ki millet sana güvenmiyor, elinde ateş gözlerinde kıvılcım yok”

Şen, Kılıçdaroğlu’nun hala bir alternatif olamamasına karşın kendisini eleştirenlere verdiği yanıtta haksız olduğunu söyledi.

“Demek ki millet sana güvenmiyor, elinde ateş gözlerinde kıvılcım yok. Bu halkın sana inandığını söylüyorsan çık de ki halkın yüzde 60’ı 70’i benim peşimden gidiyor.” diyen Şen, Kılıçdaroğlu’nun başarısız muhalefet yaptığını da kelamlarına ekledi.

“Gençlere koltuğu ne vakit bırakacaksınız?”

Ersan Şen’in programda kullandığı sözler şu formda:

“Sayın Kılıçdaroğlu bir kez doruktan tırnağa kusurlu siyaset izliyor. Niçin söyleyeyim size, Kılıçdaroğlu’nun amacına koyduğu bir kişi var, o da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan. Bir siyasi parti var o da AK Parti. Ben de diyorum ki sayın Kılıçdaroğlu, CHP’nin genel liderisiniz. Bize gençlere güvendiğinizi söylüyorsunuz, sanki koltuğunuzu gençlere ne vakit bırakacaksınız. 80 yaşında mı bırakacaksınız?


“Hala alternatif olamıyorsan güzel muhalefet yaptığını kendine anlatırsın, bana değil”

Bana yeterli muhalefet yapmaktan bahsediyor, bence biraz utanmak lazım. Kaideler ülkede bu kadar makûs olup da hala alternatif olamıyorsan yazıklar olsun. Demek ki millet sana güvenmiyor, elinde ateş gözlerinde kıvılcım yok. Bu halkın sana inandığını söylüyorsan çık de ki halkın yüzde 60’ı 70’i benim peşimden gidiyor. Ben size söyleyeyim, enflasyon bu türlü olacak, alım gücü bu türlü olacak, alım gücü yerlerde olacak, millet sabahtan akşama kadar ekmeğin aşın suyun elektriğin peşinde olacak, gençler bu kadar ümitsiz olacak, yalnızca enflasyondan hayat pahalılığından değil ömür şekillerinden dolayı yurt dışına kaçacak, sen hala alternatif olamıyorsan âlâ muhalefet yaptığını kendine anlatırsın bana değil.


“Benim etrafımda muhafazalar yok, Kılıçdaroğlu’nun var”

Ben sana inanmam. Kelle koltukta değil, Türkiye Cumhuriyeti topraklarında herkes kelle koltukta olabilir. Benim etrafımda korumalarım yok onun etrafında var. O denli bir dünya yok. O laflara herkesin karnı tok. Recep Tayyip Erdoğan eksenli siyaset yapıyorsunuz, siz Cumhurbaşkanının tekrar seçilmesini mi istiyorsunuz?”

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan kendisini eleştirenlere: Bana muhalefet yapmayı öğretmeyin


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.