Ethereum fiyatı, 7 hafta içinde ilk kez Bitcoin’e göre düşüş gösterdi!

Kripto para piyasası, hem Ethereum ( ETH ) hem de Bitcoin ( BTC ) geri çekilirken kırmızı bölgeye geri döndü, ancak ETH yaklaşık iki aydır ilk kez BTC’ye göre biraz daha kötü durumda.

Ethereum fiyatı, 7 hafta içinde ilk kez Bitcoin’e göre düşüş gösterdi!

Bloomberg’in baş ekonomisti, stratejisti ve üst düzey tahmincisi Christophe Barraud, 18 Ağustos’ta yaptığı açıklamada, Ethereum’un Ether-Bitcoin çapraz oranı haftalık değişimine dayanarak yedi hafta içinde ilk kez Bitcoin’e oranla daha hızlı değer kaybettiğini açıkladı.

Ethereum, Bitcoin’e göre zayıflama hızında. Kaynak: Christophe Barraud

Bununla birlikte, ikinci en büyük token, Eylül ortasında yapılması planlanan ve ağın Proof-of-Work ( PoW ) konsensüsünden Proof- of’a geçişini resmi olarak işaretleyecek olan yaklaşan Merge yükseltmesinin etrafındaki ilgiden çarpıcı bir destek aldı.

Hisse senetleriyle korelasyon yüksek kalmaya devam ediyor

Zincir üstü sosyal metrik platformu Santiment, BTC’ye göre düşüşe rağmen, Ethereum, Tüketici Fiyat Endeksi (CPI) veya enflasyon veri raporunun beklenenden daha iyi çıkmasından sonra her ikisi de S&P 500 hisse senetleri ile büyük ölçüde ilişkili kaldığı için toparlanmada Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi.

Gönderide yer alan ifadeler şu şekilde:

“Haziran ortasında piyasalar dibe vurduğundan ve kenarda kalan insanları toz içinde bıraktığından beri (çoğu için) çok nefret edilen bir hareket. Ancak tüm ralliler eşit değil, BTC düşük performans gösteriyor. Bunun yerine, birleşmeye yaklaştıkça ETH toparlanmaya öncülük ediyor.”

Kaynak: Santiment

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.