Ezgi Mola’yı taciz eden şüphelinin 8 yıl 3 aya kadar mahpusu istendi

Oyuncu Ezgi Mola’nın, 2015 yılında bir reklam afişinde birlikte fotoğraflarının bulunduğu kuşkulu Kemal K’nin kendisini takip edip tehdit ve tacize maruz bıraktığı teziyle şikâyetçi olması üzerine başlatılan soruşturma tamamlandı. Savcılık, kuşkulu Kemal K. hakkında “Cinsel taciz”, “Kişilerin huzur ve sükununu bozma” ve “Tehdit” kabahatlerinden toplam 8 yıl 3 aya kadar mahpus istemiyle iddianame düzenlendi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, Ezgi Mola’nın emniyete yaptığı şikâyete nazaran 2015 yılında bir firmanın reklam çekimlerinde kuşkulu Kemal K’nin reklam afişinde gerisinde duran hekim rolünde olduğunu, şüpheliyle hiçbir vakit yan yana gelmediklerini, başka vakitlerde çekilen fotoğrafların birleştirildiğini belirttiği anlatıldı. 21 Aralık 2020 tarihinde şüphelinin Ezgi Mola’yı takip ettiği, şüphelinin “Seninle konuşmam lazım. Seni görmem lazım” deyip parmağını sallayarak “İşimi yapmama mahzur oluyorsun. Seni çok makus yapacağım haberin olsun” diyerek tehditte bulunduğu tabir edildi. Ezgi Mola, kuşkulu Kemal K’nin kendisine Instagram üzerinden de 2020 yılından bu yana rahatsız edici iletiler göndererek cinsel tacizde bulunduğu söz ettiği iddianamede yer aldı.

SUÇLAMALARI REDDETTİ

DHA’nın haberine nazaran kuşkulu Kemal K’nin sözünde Ezgi Mola’yı takip etmediğini, yalnızca konuşmak istediğini, Mola’nın korkup kaçmak istediği ve kendisini yanlış anladığını, Instagram hesabının ve bildirilerin ise kendisine ilişkin olduğunu savunarak suçlamaları reddettiği belirtildi.

ASLİYE CEZA MAHKEMESİNDE YARGILANACAK

İddianamede, kuşkulu Kemal K’nin Ezgi Mola’ya ileti göndererek huzur ve sükununu bozduğu belirtildi. İddianamede bildiri dökümlerine nazaran ve dolaylı ikrarı dikkate alınarak kuşkulu Kemal K. hakkında “Cinsel taciz”, “Kişilerin huzur ve sükununu bozma” ve “Tehdit” cürümlerinden toplam 1 yıl 2 aydan 8 yıl 3 aya kadar mahpusu talep edildi. Kuşkulu, önümüzdeki günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde hâkim karşısına çıkacak. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.