Fenerbahçe Beko’da Djordjevic yerine Itoudis!

A Spor’un haberine nazaran; Aleksandar Djordjevic ile yollarını ayıracak olan sarı-lacivertliler, CSKA Moskova’ya veda eden Yunan hoca Itoudis ile yaptığı görüşmelerde her bahiste mutabakat sağladı. Resmi açıklamanın yakın vakitte yapılması bekleniyor.

DJORDJEVİC YERİNE ITOUDİS

Aleksandar Djordjevic ile yollarını ayırmaya hazırlanan Fenerbahçe Beko’da yeni hoca belirli oldu. ING Basketbol Ligi final serisinde Anadolu Efes’i geçerek şampiyonluğa ulaşan sarı-lacivertlilerde bu kararın alınmasındaki en büyük etken THY EuroLeague’deki performans oldu.

İnişli çıkışlı bir grafik sergileyen Fenerbahçe Beko, Final-Four’a kalamayarak maksadından uzak bir Avrupa macerası geçirdi.

Önümüzdeki dönem THY EuroLeague’deki savını konuşturmak isteyen Fenerbahçe Beko, hoca arayışlarında keyifli sona ulaştı.

Uzun süredir CSKA Moskova’yı çalıştıran ve gruptan ayrılan Yunan koç Dimitris İtoudis ile yapılan görüşmelerde her mevzuda muahede sağlandı.

DIMITRIS ITOUDIS KİMDİR?

Dimitris İtudis, 8 Eylül 1970 doğumlu Yunan basketbol koçudur.

11 yıl boyunca Panathinaikos’ta koç Zeljko Obradovic’in yardımcılığını yapmıştır. 2013-14 dönemi başında Orhun Ene’nin yerine Banvit koçu olarak misyona başlamıştır. Akabinde CSKA Moskova kulübünde koç olarak vazifesine devam etmiştir.

2015-16 döneminde CSKA Moskova ile EuroLeague kupasını kazandı. Ekibi bir yıl sonra birebir turnuvada üçüncü oldu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.