Fıtık için hastaneye giden adamın rahmi olduğu anlaşıldı

ŞİŞLİK NEDENİYLE DOKTORA GİTTİ

Paylaş

ŞİŞLİK NEDENİYLE DOKTORA GİTTİ

İngiliz basınında yer alan haberlere göre, ismi açıklanmayan 3 çocuk babası 67 yaşındaki adam, sol fıtığı ve cinsel organında duran şişlik nedeniyle doktora gitti.

Hastanın karın bölgesini muayene eden doktorlar, penis ve skrotum yanında kadın üreme organlarına sahip olduğunu gördü. Olay, Kosova’daki Priştine Üniversitesi’nde çalışan doktorlar tarafından yayınlanan Üroloji Vaka Raporları dergisine de konu oldu.

RAHMİ OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Paylaş

RAHMİ OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Hastada ortaya çıkan ve son derece nadir görülen bu durumun “kalıcı müllerian kanal sendromu” (PMDS) olduğu teşhis edildi. Hastanın şişkinliğinin altında tek bir testisin yanında yumurtalık, yumurta kanalı (fallop tüpleri) ve rahim keşfedildi.

200 KİŞİDE 1 GÖRÜNÜYOR

Paylaş

200 KİŞİDE 1 GÖRÜNÜYOR

Tıp dünyasında benzerlerine rastlansa da bu tarz vakalar yaygın olarak görülmüyor. Söz konusu adamın yaşadığı durumun, dünya genelinde 200 kişinin başına geldiği belirtilirken, hastanedeki doktorların ise ilk defa böyle bir olayla karşılaştığı bilgisi verildi. 

AMELİYAT EDİLMEDEN KEŞFEDİLMİYOR

Paylaş

AMELİYAT EDİLMEDEN KEŞFEDİLMİYOR

Bu tür vakalarda, hastalar başlarına böyle bir durumun geldiğini çoğu zaman fark etmiyor. Hastalığın semptomları arasında testis çekilmesi ve kasık fıtıkları bulunuyor. Ancak kitleyi tedavi etmek için ameliyat yapılmadıkça kadın organları keşfedilmiyor.

RAHMİNİ ALDILAR

Paylaş

RAHMİNİ ALDILAR

Doktorların muayenesinin ardından ameliyata alınan adamda fıtık olmadığı, aksine adamın şişlik olarak nitelediği bölgede kadınlık cinsel organı bulunduğu tespit edildi. Ameliyat edilen adam, kadınlık organını ve rahmini aldırdı.

CNN Türk

rahim Kosova

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.