Fransa İçişleri Bakanı hücuma uğrayan Liverpool taraftarlarından özür diledi

Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, Real Madrid ile Liverpool ortasında 28 Mayıs’ta Paris’te oynanan Şampiyonlar Ligi finali öncesi yaşanan olaylar hakkında açıklama yaptı. “Sorumluluk hissem var mıydı? Karşılık evet” diyen Darmanin, “Bu berbat idareye maruz kalan herkesten samimiyetle özür dilerim” sözlerini kullandı.

Fransa’da RTL yayınına konuşan Darmanin, final maçı öncesi taraftarların içeri alınması ve nizamın sağlanması sürecini berbat yönettiklerini itiraf ederek, “daha uygununu yapabileceklerini düşündüğünü” belirtti.

“Stade de France daha güzel yönetim edilir miydi? Karşılık evet. Sorumluluk hissem var mıydı? Karşılık evet. Bu berbat idareye maruz kalan herkesten samimiyetle özür dilerim” diyen Darmanin, yaşananlar nedeniyle Emniyet teşkilatında değerli değişiklikler yaptığını aktardı. Fransa İçişleri Bakanı, İngiliz kulübün taraftarlarına yönelik şiddetten sorumlu tutulan Paris Emniyet Müdürü Didier Lallement ile ilgili bir müdahalede bulunup bulunmadığı sorusunu ise “kişisel bir cezalandırmadan yana olmadığı” biçiminde yanıtladı.

NE OLMUŞTU?

Fransa’nın başşehri Paris’teki Stade de France’ta 28 Mayıs’ta Real Madrid ve Liverpool grupları ortasında oynanan Şampiyonlar Ligi finali öncesi taraftarlar ortasına yaşanan gerginlikte polisin çok biber gazı kullanması reaksiyonla karşılanmıştı. Maçın başlama saati ise 3 sefer ertelenmişti. (DIŞ HABERLER)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.