Gaziantep’te bebeklerini çöpe bırakan anne ve baba tutuklandı

Gaziantep’in Şahinbey ilçesi kırsal Kale Mahallesi’nde 12 Eylül 2022’de çöp atmak isteyen yurttaşlar, çöplerin ortasında poşete sarılmış bir bebek olduğunu fark etmiş ve ihbar üzerine olay yerine gelen sıhhat grupları, poşete sarılarak çöpe bırakılan erkek bebeğin öldüğünü belirlemişti.

800 SAATLİK KAMERA İNCELEMESİ YAPILDI

Yaşanan olay sonrası Gaziantep Vilayet Jandarma Komutanlığı takımlarınca, bebeği çöpe bırakan zanlıları yakalamak için geniş çaplı çalışma başlatıldı. İsimli makamların koordinesinde olayı aydınlatmak için özel grup kuruldu. Kurulan özel takımın yaptığı 800 saatlik kamera incelemesi ve Kale Mahallesi’nde ikamet eden vatandaşlarla yapılan yüz yüze görüşmeler sonucunda olayla ilgili 3 kuşkulu tespit edildi.

ANNE VE BABA TUTUKLANDI

Jandarma grupları, olayla ilgili olduğu belirlenen 3 zanlıyı yakalamak için operasyon başlattı. Şüpheliler, 14.09.2022 günü yapılan operasyonla yakalanarak gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şahıslardan ikisinin bebeğin anne-babası olduğu ve çöpe bebeği onların bıraktığı belirlendi. Bebeğini çöpe bırakan anne ve baba, çıkarıldığı isimli makamlarca tutuklanarak cezaevine teslim edildi. Öteki kuşkulu Cumhuriyet Savcılığı tarafından hür bırakıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.