Golem Nedir? GLM Coin Ne İşe Yarar?

Golem nedir? Golem projesi 2014 yılında tasarlandı ancak 2016’da resmi olarak piyasaya çıktı. Proje, atıl hesaplama gücünü yönlendirmeye ve bunu kullanıcılara sağlamaya çalışan bir Blockchain ağıdır. Bu makalede Golem nedir, ne sunar, GLM coin nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi yatırımcıların merak ettiği soruların yanıtlarına erişebilirsiniz. Kriptokoin.com olarak, sizin için hazırladık.

Golem Nedir? Ne İşe Yarar?

Golem Network, özünde, dijital kaynaklara erişimi demokratikleştiriyor. Ayrıca kullanıcıları; esnek, açık kaynaklı bir platform aracılığıyla birbirine bağlıyor. Böylece “erişilebilen, güvenli, açık kodlu ve sansüre dayanıklı bir protokol” olarak kendini tanımlıyor. Ağda sağlayıcılar, kullanmadıkları bilgi işlem gücünü vermekten yararlanırlar. İstek sahipleri, genellikle geliştiriciler, bir görevin tamamlanması için ödemeye hazır oldukları belirli bir fiyat teklif ederler. Ardından bir sağlayıcı, istekleri belirli bir GLM karşılığında tamamlayabilmektedir. Web sitesindeki canlı verilere göre, şu anda hesaplamaya uygun 703 sağlayıcı var. Bununla birlikte, aktif olarak bilgi işlem yapan 12 sağlayıcı var.

GLM Coin Nedir?

GLM, Golem’in yerel tokenidir. Golem, merkeziyetsiz mikro hizmetleri ve eş zamansız iş yürütmeyi mümkün kılıyor. Böylece, geleceğin servis sağlayıcıları ve yazılım geliştiricileri için önemli bir Blockchain tokeni olmaya hazırlanıyor. CGI işleme, hesaplama ve makine öğrenimi gibi yazılım uygulamalarını herkes için daha erişilebilir hale getiriyor.

Golem Nasıl Çalışır?

Golem için iş durumu, temelde, önceki teknolojik gelişmelere bağlıdır. Bunlar, bilgi işlem kaynakları pazarının tamamen yeni kavramlar etrafında organize edilebileceği varsayımına dayanıyor. Öte yandan Amazon, Google, Microsoft ve IBM gibi büyük şirketler, önemli kar marjlarını güvence altına almak için pazar hakimiyetlerini ve varlıklarını kullanarak şu anda bilgi işlem pazarını kontrol ediyor ve bu da verimsiz fiyatlandırılmış bilgi işlem hizmetlerine neden oluyor. Neyse ki, piyasa süresiz olarak bu şekilde işlemeye mahkûm değil. Golem ile bilgisayar kaynaklarının tedariği, bireysel ve profesyonel sağlayıcılardan gelen bağışlara bağlıdır. Bunun yanında, Golem’in rekabetçi bir pazarda çalışan Uygulama Kaydı aracılığıyla sunulan çeşitli özel yazılımlara dayanmaktadır.

Golem Nedir? GLM Coin Nasıl Alınır?

Golem, işlem hacmi geniş birçok kripto para borsasında işlem görüyor. GLM coin şu anda Binance, OKX, Bitget, KuCoin gibi borsalar tarafından listeleniyor. Tokeni satın almak için bu borsalardan birine üye olmak ve kimliği doğrulamak gerekiyor. Hesaplarını eksiksiz bir şekilde oluşturan yatırımcılar, cüzdanlarına para yatırarak GLM coin satın alabiliyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.