İmamoğlu: Bunlar bize sökmez

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı Ekrem İmamoğlu, Demokrasi Neferleri Buluşması’nda açıklamalarda bulunuyor. 

İmamoğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Yeni bir seçimdir. 28 Mayıs. 14 Mayıs’ın devamı değildir. Tercihler değişebiliyor. Tercihler farklı sonuçlar verebiliyor. İlk turdan ders aldık, ona göre bu süreçte ne gerekiyorsa yapacağız demektir.

Kirletme politikası, yalan ve iftira politikası uygulanmıştır. Edep ve ahlakımızla biraz suskun kaldık. Onların yalan ve iftiralarına net cevabımızı vereceğiz. Hadlerini bildireceğiz. 28 Mayıs’ta sandık hakimiyetini sağlamak en önemli konudur. Sandığa hakim olmak seçimden önce başlayan bir süreçtir. Her dakikası önemlidir.

Sandığı terk etmek, şikayet etmek yok. Türkiye neferlerine böyle davranmak yakışmaz. O gün sandıklarda 1 milyon kişi olacağız. Bizi sadece kendi yılgınlığımız, kendi karamsarlığımız yenebilir. Kimse bizim mücadele azmimizi yenemedi, yenemeyecek. Biz o bir avuç insanların ciğerlerini biliyoruz. O bir avuç insanın sandık başı numaralarını da biliyoruz Onların Anadolu Ajansı numaralarını da biliyoruz. Bunlar bize sökmez. Hakkın ve haklının yanında değil bazı kurumların güçlünün yanında olduğunu biliyoruz.

Bir avuç insanın kaybedeceği zaferlere hep birlikte koşalım.”

AYRINTILAR GELİYOR…

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir