Johnny Depp’in Türkiye’den satın aldığı yat “olaylı dava”ya bahis oldu

Amber Heard ile boşanmasının akabinde olaylı mahkeme süreci devam eden ünlü aktör Johnny Depp’in 2007 yılında Türkiye’den satın aldığı bir yatla ilgili ayrıntılar ortaya çıktı.

“Karayip Korsanları” sinemalarıyla de tanınan 58 yaşındaki aktör Johnny Depp’in Türkiye’deki Turquoise Yat Sanayi isimli firmadan satın aldığı lüks yatın ayrıntıları ortaya çıktı.

Business Insider’ın haberine nazaran, görkemli yat, arka deco şekli iç yeri ve “korsan gemisi” dizaynıyla tanınıyor. Ünlü aktörün, yatı satın alma bedeli ise açıklanmadı.

KULLANMADIĞI VAKİTLERDE KİRALAMIŞ

47,6 metrelik yatın ismini “Vajoliroja” koyan Depp, o yıllardaki partneri Vanessa Paradis ve kızları Lily-Rose ile birkaç kere yatta eğlenirken görülmüştü. Çift 2012 yılında ayrıldı.

Lüks yatta 10 konuk odası, 9 mürettebat odası, mesken sineması, helikopter pisti, yüzme havuzu ve jakuzi bulunuyor. 

2013 yılında Depp’in, yatı kullanmadığı vakitlerde kiralamaya başladığı biliniyor. Aktörün kiracılardan ağır dönemlerde haftada 130 bin Dolar ve düşük dönemlerde 110 bin Dolar fiyat aldığı bildiriliyor.

Amber Heard, Johnny Depp…

ALEYHİNDE KULLANILDI

Depp, 2015 yılında aktris Amber Heard ile evlendiğinde, yatın ismini “Amphitrite” olarak değiştirdi. Düğünden on beş ay sonra, Heard ünlü oyuncuya boşanma davası açtı. 

Yat, Heard’ın Depp aleyhindeki tabirinde rol oynadı. Aktris, Depp’in onu yatın kabinlerinden birinde duvara çarptığını argüman etti. Heard, Depp’in sarhoş olduğunu ve tekneyi satmak zorunda kaldığı için üzgün olduğunu söyledi. Depp ise Heard’a taciz yahut taarruzda bulunduğunu inkar ediyor. Ortalarındaki 50 milyon dolarlık dava süreci şimdi devam ediyor.

Depp ise yatı 2015 yılında 27 milyon dolara ünlü müellif J.K. Rowling’e sattı. Yat, sonra da ABD’li bir işadamına satıldı ve şimdiki ismi “Arriva” olarak biliniyor.

 

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.