Karamollaoğlu: 6’lı masada cumhurbaşkanı adayı hiç konuşulmadı

Saadet Partisi Genel Lideri Karamollaoğlu, programları kapsamında dün akşam Trabzon’a geldi. Geceyi kentte geçiren Karamollaoğlu, Kaşüstü Mahallesi’nde konakladığı otelde düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

DHA’nın haberine nazaran kelamlarına Muhteşem Lig takımlarından Trabzonspor’u şampiyonluğunu kutlayarak başlayan Karamollaoğlu, Seçim Kanunu değişikliğine reaksiyon gösterip, temel problemlerinin, ülkenin içinde bulunduğu kaideler olduğunu söyledi.

Karamollaoğlu, “Yolsuzluklar, yokluklar ve yasaklar kalkmalı bu ülkede. Öbür türlü biz iktisadımızı düzeltemeyiz. İktisat yalnızca mali işlerle ilgili bir mevzu değildir. Bir ülkede kaideler, yatırım ve iş hayatına yönelik oluşturulmaz, itimat olmazsa o ülkede yatırım olmaz; sorunlar çözülemez, o ülke kalkınamaz. Politikler birbirlerinin düşmanı hatta hasmı bile değil rakibidir. Biri kazandığında oburu onu tebrik eder. Hasmı, düşmanı üzere müdahale etmez. Maalesef dorukta meydana gelen bu hasımlık tabana da yansımaya başladı. Bu sefer beşerler birbirlerine karşı hasmane hal sergilemeye başladılar. Bu huzuru bozar. İçinden geçtiğimiz bu periyodu çok üzücü buluyorum” diye konuştu.

‘VAHŞİ CİNAYETLERE İDAM VERİLMESİ İCAP EDER KANAATİNDEYİZ’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın orman yangınlarındaki cezayla ilgili idam çıkışına ait soruya karşılık veren Karamollaoğlu, “Terör hataları, bayan cinayetleri, orman yangınları da denildi, ne olursa olsun cinayetlerde idam cezası koruma edilmeliydi. Taammüden işlenmiş bir cinayet, hele de bayanlara karşı olan, hepimizi en çok derinden yaralayan; planlıyor, eski eşini vahşice katlediyor. Bunlar ‘Tamam sana 25 yıl verdik, ortadan bir 15 yıl geçtikten sonra yeterli halden de indirdik, haydi serbestsin’, adama ‘Git bir cinayet daha işle’ deniyor. Bu mevzuda her vakit bu usul yırtıcı cinayetlere idam verilmesi icap eder kanaatindeyiz” dedi.

‘ADAY OLMAYI PEK DÜŞÜNMÜYORUM’

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının özellikleriyle ilgili soruya Karamollaoğlu, “6’lı masanın gündeminde cumhurbaşkanı adayı bugüne kadar hiç bulunmadı, hiç konuşmadık bu mevzuyu. Konuşulan şu oldu; yeri geldiğinde adaylık konusu ittifakla karara bağlanmalı, mümkünse tek bir adayla seçime gidilmeli. Onun ötesinde hiçbir görüşme yok. Ben aday olmayı pek düşünmüyorum. Meral hanım, ‘Başbakanlığa talibim’ dedi. Bir isim üzerinde hiçbir müzakere yapılmadı. Bekleyip göreceğiz. Şimdiden bir spekülasyona sebep olacak tabirde bulunmak gerçek olmaz” cevabını verdi. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.