Karamollaoğlu: Şimdiden bir idare ittifakı oluşturulmalı

Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu, partisinin düzenlediği “İzmir Muhtarlar Buluşması”nda konuştu. Siyasi partiler ortasında ittifakın seçim öncesi kurulmasının, seçim sonrası vakit kaybetmemek ismine da kıymet taşıdığını söyleyen Karamollaoğlu, “Seçime giderken aslında ben seçimlerden evvel bir koalisyon görüşmesinin olamayacağını her vakit söylüyordum lakin işler, kurallar değişti. Şimdiden bir idare ittifakı oluşturulmazsa yarın seçimlerden sonra bunu oluşturmak vakit alır yahut mümkün olmaz” dedi.

Muhtarlarla bir ortaya gelen Saadet Partisi başkanının açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Milletimiz tercihini bugünkü iktidardan yana ortaya koydu. Artık o sorunun ne kadar kıymetli olduğunu, bizi ne kadar etkilediğini gördük. Herkes yaşayarak gördü. Artık kanaatlerin değiştiğini zannediyorum. Bundan ötürü da iktidar partisinden ayrılan 2 kümeyle birlikte 6’lı bir masa oluşturuldu.

Seçime giderken aslında ben seçimlerden evvel bir koalisyon görüşmesinin olamayacağını her vakit söylüyordum fakat işler, koşullar değişti. Şimdiden bir idare ittifakı oluşturulmazsa yarın seçimlerden sonra bunu oluşturmak vakit alır yahut mümkün olmaz. O halde biz bir ortaya gelelim, ülke problemlerini görüşelim, seçime aşikâr bahislerde ittifak etmiş olarak gidelim, hızla bu sistemi değiştirelim.

Eğer biz seçim öncesi de olsa bir koalisyon oluşturuyorsak minimum müştereklerde birleşmek mecburiyetindeyiz. Şu anda 6’lı masa dediğimiz masanın yaptığı bundan ibaret.” (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.