KGAÖ’den Ermenistan’a heyet gönderme kararı

KGAÖ Genel Sekreterliği, üyelerin Genel Sekreter Stanislav Zas başkanlığındaki bir heyeti Ermenistan’a göndermeyi kararlaştırdığını duyurdu.

Örgütten yapılan açıklamada şu sözler yer aldı:

“Kolektif Güvenlik Kurulu toplantısında, KGAÖ Genel Sekreteri Stanislav Zas başkanlığındaki heyetin mevcut durumu pahalandırmak ve devlet liderlerine detaylı bir rapor hazırlamak üzere Ermenistan’a bir heyet gönderilmesi konusunda mutabakata varıldı.”

Açıklamada, KGAÖ’nün bölgedeki durumla ilgili patlak veren tansiyonları azaltmak için teklifler geliştireceği aktarıldı.

PUTİN’DEN BİLGİLENDİRME

Öte yandan Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin, Azerbaycan-Ermenistan tansiyonunu düşürmek için Rusya’nın atacağı adımlar konusunda KGAÖ üyelerini bilgilendirdi.

Putin’in, Azerbaycan ile Ermenistan ortasındaki tansiyonu düşürmeye yönelik atacakları adımlar konusunda örgüte bilgi verdiği söylendi.

KGAÖ Genel Sekreterliği’nden yapılan açıklamada, “Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin, Rus tarafının ortaya çıkan tansiyonu düşürmek hedefiyle atacağı ek pratik adımlar hakkında kurul üyelerini bilgilendirdi” sözleri kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.