Kılıçdaroğlu: Türkiye’yi aydınlığa çıkaracağız

CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu, “Hepimiz bu ülkede barış, huzur istiyoruz. Bizi ayırmak, bölmek isteyenler öbürleri. Biz ayrışmayacağız, biz kimilerinin inadına karşı birlikte, bir arada olacağız. Türkiye’yi aydınlığa çıkaracağız” dedi.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesi Yeni Balık Hali ve Başşehir İlçeler Terminali Açılış Töreni’nde gündeme ait açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

‘BÜTÜN BALIKÇI ARKADAŞLARIMA KELAM VERDİM’

“Dün Giresun’da balıkçıları ziyaret ettim. Ben bütün balıkçı arkadaşlarıma kelam verdim. Hopa’dan başlayıp Samandağ’a kadar bir milletvekili arkadaşımızı ve takımını görevlendirdik. Her bir limanı, bölgeyi gezerek balıkçıların sıkıntısını saptayın diye.

En taze balığın Ankara’da olduğu söyleniyor ancak balığı tüketen Ankaralıların hoş bir ortamda, balığın satıldığını, hazırlandığını, müşteriye sunulduğunu görmeleri lazımdı. Eski hal hakikaten de sizin hakkınız değildi. Artık hakkınız teslim edildi.”

‘HEPİMİZ BU ÜLKEDE BARIŞ, HUZUR İSTİYORUZ’

“Bütün bunlar toplumun kucaklaşmasına ortam hazırlıyor. Bütün bunlar tıpkı vakitte helalleşmemize ortam hazırlıyor. Helalleşiyoruz. Hiç kimsenin kimliğini, hayat şeklini, inancını sorgulamadan bu ülkede herkesin 85 milyon insanın huzur içinde yaşayacağı bir Türkiye’yi inşa etmeye çalışıyoruz. Millet İttifakı olarak yapıyoruz, 6 önderiz orada.

Hepimiz bu ülkede barış, huzur istiyoruz. Bizi ayırmak, bölmek isteyenler öbürleri. Biz ayrışmayacağız, biz kimilerinin inadına karşı birlikte, birlikte olacağız. Türkiye’yi aydınlığa çıkaracağız. Allah aşkına arbededen bıkmadık mı? Komşumuzu sorgulamaya başladık. Niçin kucaklaşmıyoruz, helalleşmiyoruz? İlla arbede mı edelim?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.