Kim Jong-unun eşi Ri Sol-junun mesleği şoke etti!

Paylaş

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un hakkında fazla bilgi olmayan gizemli eşi Ri Sol-ju’nun evlenmeden önce tanınmış bir aileden gelen rekabetçi bir amigo kız ve şarkıcı olduğu öne sürüldü.

Paylaş

Jinekolog bir anne ve profesör babasıyla ülkede ileri gelen bir ailenin üyesi olan Ri, 2009’da evlenmeden önce bir amigo kızdı ve 2005’te Kuzey Kore’nin Asya Atletizm Şampiyonası için tezahürat ekibinin bir üyesi olarak Güney Kore’yi ziyaret etti.

Paylaş

Şimdilerde 32 yaşında olan Ri, 20’li yaşlarının başındayken Kuzey Kore Olimpiyat amigo takımının da bir parçasıydı.

KONSERDE KARŞILAŞTI

Paylaş

KONSERDE KARŞILAŞTI

Zanaat öğrenmek için Çin’e giden, geleneksel Kore şarkılarını içeren popüler bir orkestra grubu olan Unhasu Orkestrası’nda şarkıcılık da yapan Ri’nin Kim’in dikkatini bir konserdeyken çektiği belirtildi.

Paylaş

İddiaya göre, evliliğinden beri Kuzey Koreli yetkililer konserlerinin kaçak CD’lerine el koyarak Ri’nin şarkıcılık geçmişini silmeye çalışıyor.

Paylaş

Dünyaya kapalı bir ülke olan Kuzey Kore’de kadınlar arasında moda ikonu haline gelen Ri, 2020’de bir yıl boyunca devlet medyasında görülmemesi bir hastalığı veya Kim ile anlaşmazlığı olduğu ya da akrabalara suikast düzenlemenin yaygın olduğu ailede öldürüldüğüne dair iddiaları gündeme getirmişti.

Paylaş

Kim’den 3 çocuğu olduğu düşünülen Ri, baskıcı bir ülkede diktatörün eşi olarak dünyanın en gizemli kadınları arasında yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.