Lider Karaveli, futbol gelişim yöneticisi oldu

Beşiktaş’ta bir müddet teknik yöneticilik yapan Başkan Karaveli’nin yeni misyonu aşikâr oldu.

Futbol Gelişim Yöneticiliği kısmı kuran siyah-beyazlılar genç teknik adamı da bu misyonun başına getirdiğini duyurdu.

Beşiktaş’tan yapılan açıklama şu biçimde:

İlklerin kulübü olan Beşiktaşımız, yeniden bir birincisi gerçekleştirerek yeni dönem öncesi Üstün Lig kulüplerinde olmayan bir departmanı hayata geçiriyor.

Yönetim Konseyimizin kararıyla Futbol Gelişim Yöneticiliği ismi altında oluşturulan bu departmanın başına geçtiğimiz dönemde 3,5 aylık süreçte Futbol A Kadromuzu çalıştıran Başkan Karaveli getirildi.

Özkaynak ile A grup ortasında köprü görevini görecek olan Futbol Gelişim Yöneticiliği’nin temel maksadı; Beşiktaş Futbol Akademimizden mezun olan yahut olacak tüm oyuncularımızın A ekip düzeyine yükselirken yaşadığı zorlukları en az düzeye indirmektir.

Futbol Gelişim Yöneticiliği’nin en önemli vazifeleri; Akademi ile A grup ortasındaki irtibatı sağlarken, tıpkı vakitte altyapı atletlerinin gelişimini takip ederek onlara özel idmanlar planlamak, teknik, taktik, fizikî ve ruhsal açıdan A gruba hazır hale getirmek olacaktır. Bunların yanı sıra Akademide belirlenen seçkin oyuncuların aileleri ile de temas kurularak bilgilendirecek ve oyuncunun futbol dışı hayatına da takviye verilecek.

Gerek yurt içi gerek yurt dışında bulunan farklı akademilerdeki atletlerin gelişim süreçlerini takip edip hem Akademi hem de A kadroya raporlayacak olan Futbol Gelişim Yöneticiliği, oyuncuların Akademide bulunduğu süreçte ise toplumsal ve kültürel açıdan da daima eğitilmesini sağlarken Beşiktaş altyapı ideolojisini benimsetip sürdürülebilir hale getirecektir.

Başarının sadece bir takım ile gerçekleşebileceği şuurunda olan Beşiktaş JK Futbol Gelişim Yöneticiliği, hem Futbol Akademisi hem de A grup ile birlikte kol kola çalışıp, Beşiktaş için her vakit var olan ve Kulübümüzün DNA’sı haline gelmiş genç oyuncu yetiştirme olgusunu bir ileri düzeye taşıyıp daha da profesyonel hale getirerek; fizikî, ruhsal ve toplumsal manada gelişmiş zeki, ahlaklı, saygılı ve Beşiktaşımızı temsil etme şuurunda olan sportmenlerin yetiştirilmesine katkıda bulunacak ve Özkaynak tertibinin Beşiktaşımız için değerli bir gelir kalemine dönüşmesini sağlayacaktır.

Kulübümüz bünyesinde hayata geçirilen Futbol Gelişim Yöneticiliğinin Topluluğumuza güzel olmasını temenni eder, Futbol Gelişim Yöneticiliği misyonuna getirilen Lider Karaveli’ye çalışmalarında muvaffakiyetler dileriz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.