Meghan ve Harry’den düğün sonrası ‘uygunsuz’ istek: Kraliçe hemen…

Paylaş

Posta.com.tr | Prens Harry ve Meghan Markle’ın, evlendikten sonra yaşamak istedikleri yere dair Kraliçe’den ‘uygunsuz’ olarak adlandırılan bir istekte bulundukları öğrenildi. 

KRALİÇE'YE GİTTİLER

Paylaş

KRALİÇE’YE GİTTİLER

2018 yılında evlenen çift, Prens Harry’nin Kensigton Sarayı’ndaki 2 yatak odalı evinin yeterince yer sağlamadığını düşündükleri için bir ev arıyordu. Çift bunun üzerine Kraliçe’ye gitti ve Windsor Kalesi’nde yaşayıp yaşayamayacaklarını sordu. Bu istek anında reddedildi. 

Paylaş

Çiftin aklında olan ilk yer Windsor Kalesi’ydi. Kraliçe’ye evlendikten sonra yaşam alanlarının müsait olup olmayacağını sorduklarına inanılıyor.

Çift, 2020’de Amerika’ya yerleşmeye karar vermeden önce Frogmore’daki tarihi evde yaşadı.

Paylaş

“GENÇ AİLE İÇİN UYGUN DEĞİL”

Express’e konuşan Kraliyet Uzmanı Hugo Vickers, çiftin ‘tamamen uygunsuz’ olarak adlandırılan isteğini Kraliçe’nin neden reddettiğini açıkladı. 

Windsor Kalesi’nde Sussex Dük ve Düşesi’nin göz koyduğu boş odalar ve daireler vardı. Belki de kale arazisindeki bazı eski yaşam alanları başka şeylere dönüştürülmüş olabilir. Ancak ben orada genç bir ailenin yaşamasının tamamen uygun olmadığını görebiliyorum.

ŞİMDİ CALIFORNIA'DA YAŞIYOR

Paylaş

ŞİMDİ CALIFORNIA’DA YAŞIYOR

Harry ve Meghan çifti şimdi çocukları Archie ve Lilibet ile California’daki bir malikanede yaşıyor. Güvenliklerini ise kendi tuttukları korumalarla sağlıyorlar.

GÜVENLİK ENDİŞESİ YAŞIYOR

Paylaş

GÜVENLİK ENDİŞESİ YAŞIYOR

Prens Harry, eşini ve 2 çocuğunu güvenlik eksikliği nedeniyle tekrar İngiltere’ye getirme konusunda endişe yaşıyor. 

Tahtın 6’ncı varisi olan 37 yaşındaki Prens Harry, 2020’de Kraliyet’ten ayrılmasına rağmen, İngiltere’ye geldiği zaman kendisine özel koruma verilmemesi nedeniyle hükümeti mahkemeye vermeye hazırlanıyor. Kızı ve oğlunu anavatanını ziyaret etmeleri için getirmeye istekli olduğu söyleniyor, ancak bunu yapamayacağını iddia ediyor.

ÇİFTE AŞAĞILAMA

Paylaş

ÇİFTE AŞAĞILAMA

Öte yandan, Prens Andrew ve Prens Harry Buckingham Sarayı tarafından çifte aşağılanmayla karşı karşıya. Kraliyet yetkilileri, prenslerin ellerinde kalan son görevi geri isterken aynı zamanda diğer gaziler gibi madalya takmalarını da reddediyor. Saray kaynakları York Dükü (Prens Andrew) ve Suusex Dükü’nün (Prens Harry) ‘Devlet Danışmanı’ görevlerini kaybedeceklerini söylüyor. Bu durum, diğer unvanlarının da ellerinden alınması anlamına geliyor. 

ASKERİ GÖREVDE YER ALANLARA VERİLİYOR

Paylaş

ASKERİ GÖREVDE YER ALANLARA VERİLİYOR

Prens Harry ve Prens Andrew’un taktığı, Kraliçe tarafından verilen Platin Jübile Madalyası da ellerinden alınacak. Bu madalya, 70 yıldır tahtta olan Kraliçe tarafından silahlı birlikler, polis, itfaiye, acil durumlar ve hapishane görevleri gibi askeri pozisyonlarda yer almış Kraliyet üyelerine veriliyor. 

YERLERİNE PRENSES ANNE GETİRİLEBİLİR

Paylaş

YERLERİNE PRENSES ANNE GETİRİLEBİLİR

Prens Harry ve Andrew’un yerine Cornwall Düşesi Prenses Anne’in getirilebileceği iddia ediliyor.

'IŞIK GÖRMÜŞ TAVŞANA DÖNDÜ'

Paylaş

‘IŞIK GÖRMÜŞ TAVŞANA DÖNDÜ’

Birçok ünlü isimle çalışan PR gurusu Richard Hillgrove, İngiliz Express gazetesine yaptığı açıklamalarda Prens Harry ve Meghan Markle’ın California’daki yeni hayatına değindi.

Paylaş

Hillgrove’a göre Prens Harry’nin yeni hayatı, istediğinden milyonlarca kilometre uzaktaydı ve Prens adeta ışık görmüş tavşana dönmüştü.

Paylaş

“İDDİA ETTİĞİNDEN KİLOMETRELERCE UZAKTA”

Hillgrove şunları söylüyor:

Ne yazık ki Harry ışık görmüş tavşana döndü ve donakaldı. Artık mutlu biri gibi görünmüyor. Yorgun gibi görünüyor. Komik olan şeyse, ITV röportajında Kraliyet’ten ayrılmasının nedeni olarak göz önünde olmak istemediğini söylemesiydi. Ancak sonrasında Amerika’da bir otobüsün tepesinde James Corden ile şarkı söyleyen bu kişiye dönüştü. Bu onun iddia ettiğinden milyonlarca kilometre uzak bir şey. Özel bir hayat istediğini söylemişti.

İngiltere

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.