Meral Akşener’in kameralar önünde azarladığı genç kız konuştu: Bizi dövmeye kalktılar

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, geçtiğimiz hafta Yalova’ya ziyarette bulundu. Akşener’in ziyareti sırasında yanına gelen genç bir kız, uyuşturucu ile çabaya yönelik bir soru sordu. Aldığı soru üzerine epeyce sonlandığı görülen Akşener, genç kıza kameralar önünde sert bir üslupla cevap verdi.

“DÜRTTÜĞÜNÜZ İÇİN KARŞILIK VERECEĞİM”

Akşener, genç kıza verdiği cevapta şu sözleri kullandı:

“Ben Sayın Soylu’nun o tweet’lerine karşılık vermemiştim. Siz artık dürttüğünüz için yanıt vereceğim. Sayın Soylu diyor ki, ‘Uyuşturucuyla çaba 2016, 15 Temmuz sonrası.’ Pekala, AK Parti iktidarı 2002’de başladı değil mi? Sayın Cumhurbaşkanımız o vakit Başbakanımız mıydı? Evet. Demek ki bütün o süreç içerisinde katiyetle Sayın Soylu tezine nazaran sevgili yavrucuğum, uyuşturucu uğraşını bu arkadaşlar yapmamış.”

Meral Akşener’in reaksiyon çeken çıkışının akabinde açıklamada bulunan Selin Ritter, parti mensuplarınca tartaklandıklarını söyledi. Sabah’ta yer alan habere nazaran, ÂLÂ Parti’liler Akşener’in gitmesinin akabinde soru soran Ritter’i dövmeye kalktı.

“KAÇ GÜNDÜR DIŞARI ÇIKAMIYORUM”

Yaşadığı endişe dolu anlatan genç kız şu tabirleri kullandı:

“Benim niyetim yalnızca soru sormaktı. Sorudan sonra bütün muhafazalar üzerime geldiler. Beni iteklediler. Şoka girmiştim. Çok korkuyordum. Geriden da makus formda bakıyorlardı. Meral Hanım da yanıma gelip parmağını sallayınca hiç yanıt veremedim. Akşener gittikten sonra da partililer tartaklamayı sürdürdü. Hatta bir tanesi bizi dövmeye kalktı. Kaç gündür dışarı çıkamıyorum. Toplumsal medyadan da küfür ediyorlar. Bana provokatör diyorlar. Benim niyetim yalnızca soru sormaktı. Çok ayıp bir tutum sergilendi. Akşener bizden oy beklemesin.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.