Mersin’de bayan cinayeti: Oğlunun doğum gününe çağırıp öldürdü

Mersin’in Yenişehir ilçesinde özel bir hastanede laborant olarak çalışan Dilek Karaman (34), eşi Murat Karaman’dan boşanma davası açıp, başka konutlarda yaşamaya başladı.

Dava sürerken Murat Karaman, 9 Eylül’de Dilek Karaman’ı, oğlunun doğum gününe çağırdı.

Dilek Karaman, oğlunu görmek ve almak için Murat Karaman’ın Karacailyas’taki konutuna gitti.

Yanında çağırıp öldürdü

Bu sırada konutundan aşağı inen Murat Karaman, yanındaki tabancayı çekip, araçtan inen Dilek Karaman’a 3 el ateş etti.

İhbar üzerine adrese polis ve sıhhat takımları sevk edildi.

Sağlık takımının yaptığı denetimde Karaman’ın hayatını kaybettiği belirlendi.

Dilek Karaman’ın cenazesi, otopsi süreçlerinin akabinde hastane morguna kaldırıldı.

Tutuklandı

Murat Karaman ise polis takımlarınca yakalanıp, gözaltına alındı.

Dilek Karaman’ın ailesine teslim edilen cenazesi, Silifke ilçesinde toprağa verildi.

Cinayetin akabinde gözaltına alınıp, adliyeye sevk edilen Murat Karaman da çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.

“Cinayeti gerçekleştirirken 4 yaşındaki oğlunu kullanıyor”

DHA’ya konuşan ailenin avukatı Sahra Düzgün Tucel, son derece üzücü bir durumla karşı karşıya olduklarını belirterek, “Müvekkilim daha evvel de tehditler almış lakin ziyan vermesinden korktuğu için eşinden şikayetçi olmamış. Bu apansızın meydana gelen cinayet değil. Kuşkulu cinayeti daha evvelden planlayarak gerçekleştirmiştir. Cinayeti gerçekleştirirken de şimdi anne bakımına muhtaç 4 yaşındaki oğlunu kullanıyor. Çocuğunu görmeye gittiğinde, araçtan iner inmez direkt ateş ediyor. Şüphelinin en ağır cezayla cezalandırılması için elimizden geleni yapacağız. Boşanma davası içerisinde velayet talebimiz mevcut.” dedi.

“Fiziki ve ruhsal şiddete maruz kalıyordu”

Murat Karaman’ın kardeşini öldürmeden evvel cinayeti planladığını söyleyen Dilek Karaman’ın ağabeyi İsmail Göktaş ise “Kardeşim 12 sene evvel evlendi. Evliliği boyunca sıkıntılar yaşandığını bize aktarıyordu lakin her şeyi anlatmıyordu.  Fiziki ve ruhsal şiddete maruz kalıyordu. Annesinden kalan bir miras problemi vardı, bu nedenle daima para istiyordu. Oğluyla tehdit ediyordu. Ablamı arayıp ‘Dilek’i öldüreceğim sizden biri karşıma çıkarsa onu da öldürürüm’ demiş. Olay günü kardeşim doğum günü olan oğlunu almak için şahsın konutuna gidiyor.

“Kardeşim gelmeden evvel aslında tabancasını hazırlamış”

Kardeşim can güvenliği olmadığı için tek gitmek istemiyor.  Bu yüzden komşusu ile birlikte gidiyor. Kardeşim aşağıda şahsın çocuğu getireceğini düşünürken, bir anda kurşunların amacı oluyor. Kardeşim gelmeden evvel esasen tabancasını hazırlamış. Kardeşimi görür görmez hiçbir şey söylemeden direkt 3 el ateş edip öldürmüş. Çok üzgünüz. Ablamızın kanı yerde kalmasın. En ağır cezayı alsın.” dedi.

“O bize kardeşimizden emanet”

Kardeşinin son 2 ayda can güvenliği olmadığı için işe gidiş gelişinde yanında daima birilerinin bulunduğunu belirten Karaman’ın öbür ağabeyi  Şaban Göktaş da “Kardeşimizi toprağa verdik lakin geride evladı kaldı. O bize kardeşimizden emanet. Şu an karşı tarafın yanında kalıyor. Can güvenliğinden kuşku ediyoruz, devlet muhafazasına alınmasını istiyoruz. Bu sıradan bir hengame ile meydana gelen cinayet değil. Bu planlı, tasarlanarak yapılmış bir cinayet.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.