MYP’li Yanar, Muhsin Yazıcıoğlu’nun muhafazasının vefatını kıymetlendirdi: Bu türlü bir mevt mümkün değil

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucu Genel Lideri Muhsin Yazıcıoğlu‘nun yakın korumalığını yapan Erol Yıldız’ın, Ankara’da kendi arabasının altında kalarak öldüğü öne sürüldü. Polis teşkilatında çalışan Yıldız, Kahramanmaraş 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde Yazıcıoğlu’nun vefatına ait 19 sanığın yargılandığı davada 23 Mayıs’ta üç polisle birlikte şahit olarak tabir verecekti.

Gazete Duvar’dan Serkan Alan’ın haberine nazaran, yıllarca Muhsin Yazıcıoğlu’yla birlikte siyaset yapan, BBP’den ayrılarak Ulusal Yol Parti’sini kuran isimler ortasında yer alan MYP Genel Sekreteri Haşim Yanar’a nazaran duruşmaya sayılı günler kala polis memuru Yıldız’ın mevti “manidar” ve “şüphe” barındırıyor. Ölen polis memuru Yıldız ile daima irtibat halinde olduklarını, Yazıcıoğlu’nun vefatına dair ihmalleri duruşmada anlatacağını bildiğini belirten Yanar, vefatın aydınlatılmasını talep etti.

“EROL YILDIZ YAZICIOĞLU’NA EN YAKIN İSİMLERDEN BİRİYDİ”

Kahramanmaraş’ta 2009 yılında helikopterin düşmesinin akabinde ömrünü yitiren Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki beş kişinin vefatına dair açılan dava devam ediyor. Duruşmada söz verecek polis memuru Erol Yıldız’ın “şüpheli” biçimde öldüğünü düşündüğünü belirten MYP Genel Sekreteri Haşim Yanar’a nazaran ‘böyle bir mevt mümkün değil’.

Polis memuru Yıldız’ın Muhsin Yazıcıoğlu’na en yakın isimlerden birisi olduğunu söyleyen Yanar, “Erol Yıldız olan ve bitene herkesten daha vakıftı. Bu türlü bir vakitte, duruşmaya gitmeden evvel ölmesi manidar geldi. Bu türlü bir adam neden yokuş üste otomobilini itsin? Vefatıyla ilgili çizilen mizansen hiç akla yatmıyor. Biz bu mevtin aydınlatılmasını istiyoruz” diye konuştu.

“DİĞER İKİ POLİS MÜDAFAA ALTINA ALINMALI”

Görülecek duruşmaya kadar tabir verecek başka iki polis memurunun müdafaa altına alınması gerektiğini söyleyen Yanar, vefatından evvel polis memuru Yıldız ile daima görüştüklerini belirterek şunları kaydetti:

“Erol, Muhsin Lideri arama kurtarma çalışmalarının akamete uğratıldığıyla, ihmal olduğuyla alakalı kesin kanaati olan ve bunu açık bir halde tabir eden arkadaşlardan bir tanesiydi. Erol Beyefendi ile daima görüşüyorduk. Bu tarafta tabir vermesini bekliyorduk. Duruşmada ihmalleri anlatacaktı. Başka iki polisin nasıl söz vereceklerini bilmiyorum fakat duruşmaya kadar müdafaa altına alınmaları gerekiyor.”

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Bu ortada Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Muhsin Yazıcıoğlu’nun müdafaa polisi Erol Yıldız’ın vefatına ait soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Bu kapsamda bilgisine başvurulan N.K. isimli görgü şahidi, meskeninde bulunduğu sırada dışarıdan gelen ses üzerine pencereye çıktığını belirterek, “Dışarı baktığımda, araç altında bir çift ayak gördüm. Çabucak 112 sıhhat takımlarına haber verdim” sözünü kullandı.

Ayrıyeten başsavcılığın talimatıyla Yıldız’ın vefatına neden olan araç üzerinde uzman incelemesi yaptırılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.