Prens Charles’ın Katar başbakanı ile görüşmesi için 3 milyon euro ödenmiş

İngiltere’nin skandallarla anılan kraliyet üyesi Prens Charles bu kere Katar’dan ‘para aldığı’ suçlamasıyla gündemde. Galler Prensi’nin Katar’ın eski başbakanı Pir Hamad bin Casim bin Cabir El Tani’yle görüşmeleri karşılığında 3 milyon euro nakit aldığı belirtiliyor.

The Guardian’ın haberine nazaran, Prens Charles İngiliz kraliyet ikametgâhı Clarence House’ta Katarlı eski başbakanla görüşmeleri için istediği 3 milyon euroyu farklı çantalarda üç kere teslim aldı. Görüşmelerde, Charles’ın Katarlı Pir’den Chelsea Kışlası’nın 3 milyar sterlinlik imar bedelini de talep ettiği fakat bunun gerçekleşmediği belirtildi.

Charles’ın iki yardımcısına teslim aldığı nakitleri saydırdığı, 3 milyon euronun Galler Prensi Yardım Fonu’nun (PWCF) hesaplarına yatırıldığı belirtiliyor. Clarence House’tan yapılan açıklamada, kelam konusu ölçünün hayır kurumlarına bağışlandığı tabir edildi. Habere nazaran, fonu yöneten vakfın mütevelli heyeti de 2015 yılında bu ölçüde bağış yapıldığını doğruladı.

Katarlı eski başbakan Cabir El Teşhis, İngiltere’de gayrimenkul servetiyle “Londra’yı satın olan adam” olarak anılan bir isim. Katarlı Pir’in satın aldığı Paris Saint-Germain ise dünyanın en güçlü futbol kulüpleri ortasında gösteriliyor. (DIŞ HABERLER)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.