Putinin striptiz odasını ifşa etmişti: Rusya, terör listesine…

ÖNCE ZEHİRLENMİŞTİ

Paylaş

ÖNCE ZEHİRLENMİŞTİ

Rusya, zehirlenmesinin ardından gittiği Almanya’da tedavi altına alınan ve tedavisinin ardından döndüğü Moskova’da tutuklanarak cezaevine gönderilen muhalif lider Alexei Navalny hakkında yeni bir karar aldı. 

TERÖRİST VE AŞIRILIK YANLISI İLAN EDİLDİ

Paylaş

TERÖRİST VE AŞIRILIK YANLISI İLAN EDİLDİ

Rusya Federal Mali İzleme Servisi (Rosfinmonitoring), Rus muhalif lider Alexei Navalny ve yakın destekçilerini “terörist ve aşırılık yanlısı” listesine aldığını duyurdu. Rosfinmonitoring tarafından yapılan açıklamada, muhalif lider Navalny’ye yakın olan Lyubov Sobol, Vyacheslav Gimadi, Georgy Alburov, Lilia Chanysheva ve Ruslan Shaveddinov’un yanı sıra çok sayıda kişi hakkında alınan yeni karar ile bu kişilerin banka hesaplarının dondurulduğu bildirildi.

KURUMLARI DA AŞIRILIK YANLISI İLAN EDİLDİ

Paylaş

KURUMLARI DA AŞIRILIK YANLISI İLAN EDİLDİ

Bir yılı aşkın süredir cezaevinde bulunan muhalif lider Navalny’in kurduğu kurumlar hakkında da geçtiğimiz yıl 16 Nisan’da “aşırılık yanlısı” ilan edilmesi kararı alınmıştı.

PUTİN'İN GİZEMLİ SARAYI

Paylaş

PUTİN’İN GİZEMLİ SARAYI

Öte yandan Navaly’nin ekibi geçtiğimiz günlerde Vladimir Putin’in Karadeniz’de yaptırdığını iddia ettiği sarayın görüntülerini paylaştı. Putin’in mülkünde gizli bir tünel, yüzme havuzu, buz pisti ve kilise olduğunu da iddia ediliyor.

Paylaş

Rus muhalif Aleksey Navalny’nin yayınladığı deprem etkisi yaratan görüntüler, bir anda tüm dikkatleri Rusya’ya çekmişti. 

'TARİHİN EN BÜYÜK RÜŞVETİ'

Paylaş

‘TARİHİN EN BÜYÜK RÜŞVETİ’

Aleksey Navalny ve ekibi sarayın “tarihin en büyük rüşveti” olduğunu öne sürüyordu. Boru hatları gibi altyapı projeleri inşa eden SGM şirketinin sahipleri arasında yer alan ünlü Rus iş adamı, Putin’in çocukluk arkadaşı ve judo partneri.

PUTİN YALANLADI

Paylaş

PUTİN YALANLADI

Putin ise yaptığı açıklamada, iddiaları yalanlamıştı. Putin’e yakın iş adamlarından Rotenberg yaptığı açıklama ile sarayın kendisine ait olduğunu duyurdu. Rotenberg lüks yapının 1-2 yıl içinde tamamlanacağını otel olarak faaliyete gireceğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.