Ryan Giggs, Galler Ulusal Kadrosu teknik yöneticiliğinden istifa etti

İki bayana saldırmak kabahatiyle yargılanan Ryan Giggs, Galler Ulusal Futbol Kadrosu teknik yöneticiliği vazifesinden ayrıldı.

48 yaşındaki teknik yönetici, yaptığı yazılı açıklamada, ulusal kadronun 2022 FIFA Dünya Kupası hazırlıklarının süren davadan etkilenmesini istemediğini, 2018’de başladığı misyonu bıraktığını belirtti.

Galler Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada da “Ryan Giggs’in Galler futbolunun çıkarları doğrultusunda aldığı kararı takdir eder, teknik yönetici olarak ulusal kadroya hizmet ettiği mühlet için şükranlarımızı sunarız. Federasyon ve A ulusal kadro, büsbütün bu yıl Katar’da yapılacak FIFA Dünya Kupası’na odaklanmıştır” sözleri kullanıldı.

KADINA ŞİDDETLE SUÇLANIYOR

Giggs, 2020’nin kasım ayında, İngiltere’nin Manchester kentinde eski kız arkadaşı Kate Greville’i yaralamak, onun kız kardeşi Emma Greville’e de şiddet uygulamak ve tehditte bulunmakla suçlanıyor.

Galler Ulusal Kadrosu’nun teknik yöneticiliğini, 3 Kasım 2020’den beri süreksiz olarak Giggs’in yardımcısı Robert Page üstleniyor.

1990’dan 2014’e kadar oynadığı Manchester United Kulübü’nün efsane isimleri ortasındaki Giggs, Galler Ulusal Kadrosu formasını da 64 sefer giymişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.