Set çalışanının Johnny Depp’e açtığı dava sonuçlandı

Eski eşi Amber Heard’e açtığı karalama davasını kazanan ve yeni sinema projeleriyle beyazperdeye dönme hazırlığı yapan ABD’li oyuncu Johhny Depp’in, 2018 yılında isminin karıştığı bir öbür dava daha sonuçlandı. City of Lies sinemasının set çalışanına yumruk attığı tez edilen oyuncunun birtakım koşulları yerine getirmesi bekleniyor.

SET ÇALIŞANINA YUMRUK ATTI İDDİASI

Film setinin lokasyon yöneticisi, Depp’e, kendisine yumruk attığı gerekçesiyle dava açmıştı.

GEÇİCİ BİR BİR MUTABAKAT YAPILDI

The Hollywood Reporter’ın haberine nazaran, dava süreksiz bir muahede ile sonuçlandı.

Greg “Rocky” Brooks isimli set vazifelisi ile mutabakata varan oyuncunun ağustos sonuna kadar mahkemenin belirlediği kimi koşulları yerine getirmesi bekleniyor.

ŞARTLARI YERİNE GETİRMEZSE…

Depp’in yerine getirmesi gereken koşullar kamuoyuyla paylaşılmadı. Lakin Depp’in bu kuralları yerine getirmemesi durumunda davanın tekrar açılacağı belirtildi.

SET GÖREVLİSİNİN İDDİASI

Gregg Brooks isimli set vazifelisi, Depp’e “Bugünlük çekimlerin bitmesi gerekiyor” dediği için, ünlü aktörün “Sen kim oluyorsun da bana ne yapmam gerektiğini söylüyorsun!” diyerek kendisine iki kere yumruk attığını öne sürmüştü.

“DEPP ALKOLLÜYDÜ”

Brooks, olay sırasında alkollü olduğunu söylediği Depp’in, “Şu an bana yumruk atman için sana 100 bin dolar veririm” dedikten sonra müdafaasının oyuncuyu setten çıkardığını argüman etti. Brooks, olayın akabinde işten kovulduğunu da söyledi.

HEARD’E MÜZİK YAZDI

Dava sonrası zaferini kutlamak için birçok defa konser veren Depp, yakın arkadaşı İngiliz gitarist Jeff Beck’in yeni albümünde dikkat cazip bir müziğe imza attı. The Sunday Times’a nazaran, Depp “Sad Motherf-kin’ Parade” isimli şarkıyı olaylı bir formda ayrıldığı Amber Heard’e yazdı.

“KAŞINTI TUTMUŞ BİR KÖPEK ÜZERE OTURUYORSUN”

Şarkı kelamlarında geçen “Yedi yıldır kaşıntı tutmuş bir köpek üzere oturuyorsun” sözünün Heard’e ithafen yazıldığını belirten İngiliz gazetesi, oyuncunun eski eşini gaye aldığını belirtti. Birebir müzikte geçen “Bir kuruşum bile olsaydı senin eline ulaşmazdı” kelamlarının de Heard’ü işaret ettiği düşünülüyor.

DAVA KARARINI BEĞENMEDİ

Eski eşi Johnny Depp’in kendisine açtığı iftira davasını kaybeden Amber Heard ise avukatlarının hazırladığı 43 sayfalık önerge ile kararın geri çekilmesi için mahkemeye başvurmuştu.

“YANLIŞ KİŞİ HEYET KOLTUĞUNDE OTURDU”

Oyuncu ikinci defa mahkemeye başvurarak yanlış kişinin heyet koltuğunda oturduğunu öne sürdü. Heard’ün avukatları, heyet koltuğunda aslında 77 yaşında birinin oturması gerekirken 52 yaşında tıpkı soyadı taşıyan ve tıpkı adreste oturan öbür birinin heyet olarak mahkemeye katıldığını tez etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.