Sultangazi’de, çekçek otomobiliyle gelip bakır kabloları çaldılar

İstanbul’un Sultangazi ilçesine bağlı Cebeci Mahallesi’nde, pazartesi günü 04.30 sıralarında, musluk için kullanılan bakır iç gereçlerinin imalatını yapan iş yerinde çalışanların ve iş yeri sahiplerinin gece saat 03.00 sıralarında paydos edip meskenlerine gitmelerinin akabinde sokağa gelen ve kelamda kağıt toplayıcılığı yapan bir kişi fabrika içerisinde bulunan işlenmemiş bakır çubukları gözüne kestirdi.

Şüpheli, kırık camdan elindeki aparat ile materyalleri çekmeye çalıştı. Gücü yetmeyince ise arkadaşından yardım istedi. Olay yerine gelen arkdaşı ile gereçleri çalan şüpheliler, Dökücüler Sitesi’ne giderek öteki bir araca çaldıklarını aktardı.

İş yeri sahiplerine haber verildi

İHA’nın haberine nazaran; tekrar olay yerine gelen şüpheliler, ikinci kez hırsızlık yaparken bir bayan tarafından fark edildi. Bayan, durumu işletme sahibine haber verdi.

İşletme sahipleri Süleyman ve Mustafa Ünverdi kardeşler, bakır gereçlerin hırsızlar tarafından Dökümcüler Sitesi’ne götürülmüş olabileceğini iddia edip siteye gidip burada araştırma yaptı.

İş yeri sahipleri, burada kağıt toplayıcıların kullandığı çekçek diye tabir edilen aracın içerisinde kendilerine ilişkin demir çubukları buldu.

“Çekçek aracını yabancı uyrukluların olduğu bölgede bulduk”

Süleyman Ünverdik, olaya ait şu açıklamalarda bulundu:

“Pazar gecesi saat 03.00’e kadar çalıştık biz gittikten sonra bu çekçek aracı ile güya kağıt toplayan şahıslar camdan yanlarında getirdikleri aparat ile bizim gereçleri çekmişler ve yükleyip 10 dakika orta ile 2 tıp yapıp götürmüşler. 3. çeşitte ise üst kattaki komşumuz korkmuş ve bize haber verdi. Biz de gittik ve çekçek aracını yabancı uyrukluların olduğu bölgede bulduk.

Arabanın üzerinde materyalleri bulduk fakat daha evvelki çeşitte götürdüklerini bulamadık, yaklaşık 10 bin TL tutuyor onlar da. Fakat bayan komşumuz diyor ki, geldikleri otomobil bu değildi, aktarma yapıp öbür bir otomobile koymuşlar biz bunların bulunmasını istiyoruz.”

“Gittim baktım bizim gereçler çekçeğin üzerinde”

Kardeşi Mustafa Ünverdi ise, “Çekçek işi yapanlar daima 2. Cebeci bölgesinde olduğu için sabah saat 05.30’da gittim baktım bizim materyaller çekçeğin üzerinde, oradaki bekçi ben bağırınca bırakıp kaçtılar, dedi. Pek inanmadım fakat materyaller bize ilişkin diye alıp getirdik. Lakin tekrar de 10 bin TL civarında ziyanımız var.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.