Tarım Orman-İş Sendikası’nın Kızılbük’teki otel inşaatının tabiata ziyanını incelemeleri engellendi

Muğla Marmaris’in en pahalı koylarından Kızılbük’te reaksiyonlara karşın otel devremülk inşaatına devam eden şirketin ulusal park toprağına girişi kapattığı ortaya çıktı.

Sinpaş GYO tarafından yürütülen projenin tabiata verdiği ziyanı incelemek isteyen Tarım Orman-İş Sendikası üyeleri, şantiye alanı bitişiğindeki orman toprağına gitmek istedi. Fakat sendika lideri Şükrü Durmuş ve beraberindeki heyete inşaatı sürdüren firma yetkilileri tarafından müsaade verilmedi. Kapatılan yolun şantiye alanına 650 metre aralıkta olduğunu söyleyen ve duruma reaksiyon gösteren Durmuş, “Şirketin yol kapatma yetkisi yok. Burada anayasal kabahat işleniyor” dedi. Durmuş yaşadıklarını şöyle anlattı: 

‘SUÇ İŞLENİYOR’

“Şirket, muhafaza altında olan ulusal park alanında bir inşaat yapıyor. Buna karşı çaba veriyoruz. Gidip orman alanında inceleme yapmak istedik. Fakat şantiye çalışanları yolumuzu kapattı ve ulusal park alanına yani ormana girişimizi engelledi. Orman alanına geçişimiz neden engelleniyor? Şantiye alanı geçen yıl yangın çıkan bölgeye yakın. Aklımıza ister istemez bu yangınlar kime yarıyor sorusu geliyor. Burada bir hata işleniyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.