Twitter’a erişim sorunu düzeldi

Popüler toplumsal medya platformu Twitter’a, saat 15.00 sıralarından itibaren erişim sorunu yaşandı. Birçok kullanıcı, ana sayfaya ve profillerine giriş yapamadığını, uygulamanın kendilerini dışarı attığını belirtti.

Öğleden sonra başlayan bir grup sorunlar nedeniyle hem taşınabilir hem de tarayıcı tarafındaki kullanıcıların büyük bir kısmı uygulamaya erişemediklerini, bir öteki kısmıysa yapılan paylaşımların yenilenmediğini ve gelen yorumların gözükmediğini lisana getirdi.

SORUN YALNIZCA TÜRKİYE’DE DEĞİL

Downdetector datalarına bakıldığında, kullanıcılardan gelen geri bildirimlerin buraya da yansıdığı görüldü. Ayrıyeten sorun sırf Türkiye’de değil, öbür bölgelerde de meydana geldi.

Twitter’da yaşanan kelam konusu sorun sadece Twitter’ın internet sitesi değil, taşınabilir uygulamasında da geçerliydi. Taşınabilir uygulamadan Twitter’a girmeye çalışan kullanıcılar, “Tweetler şu anda alınamıyor, lütfen daha sonra tekrar deneyin” yahut “Bir sorun oluştu, tekrar yüklemeyi dene” yanlışıyla karşılaştı.

Twitter’a girenler, bu manzarayla karşı karşıya kaldı:

WebTekno’nun aktardığına göre; Downdetector’ın bölgesel datalarına bakıldığında sorunun Amerika Birleşik Devletleri ve başka ülkelerde de yaşandığı görüldü. Bu da sorunun bölgesel değil, genel bir sorun olduğunu gösteriyor.

SORUN DÜZELMEYE BAŞLADI

Twitter’da yaşanan erişim sorunu dünya çapında düzelmeye başladı. Kullanıcılar, yavaş yavaş platforma tekrar erişebilir hale geldi. 

Eğer Twitter’a hala erişemiyorsanız, bir müddet beklemeniz gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.