Urfa’da tabibi darbeden üç zanlı itiraz üzerine tutuklandı

Urfa’nın Viranşehir ilçesinde özel bir tıp merkezinde vazifeli hekim Şeyhmus Baraj’a yönelik taarruzda isimli denetim kaidesiyle özgür bırakılan 3 kardeş, yapılan itirazın akabinde tekrar gözaltına alınıp tutuklandı.

Viranşehir’de bulunan özel bir tıp merkezinde iddiayea nazaran muayene olmak için bekleyen hastanın yakınları ile hekim Şeyhmus Baraj ortasında sıra bekleme nedeniyle tartışma çıktı. Tartışma sonrası bir küme hasta yakını doktora tekme tokat saldırdı. Koridorda hasta yakınları tarafından darbedilen tabip, zahmetle kendini odaya kilitleyip saldırganların elinden kurtuldu. Taarruzda baş ve bedeninin farklı bölgelerine darbe alan Şeyhmus Baraj, rapor alarak şikayetçi oldu. Doktora yönelik hücum anı ise acil tıp merkezinin güvenlik kamerasınca saniye saniye kaydedildi. Yaşadığı olay üzerine diplomasını yırtarak misyonundan istifa ettiğini açıklayan Şeyhmus Baraj’ı darbeden 4 kişi dün gözaltına alındı. Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen şüpheliler, çıkarıldıkları nöbetçi hakimlikçe isimli denetim kuralıyla hür bırakıldı.

İTİRAZ ÜZERİNE 3 KUŞKULU TUTUKLANDI

DHA’nın haberine nazaran Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’nın da reaksiyon gösterdiği olayın akabinde, Viranşehir Cumhuriyet Başsavcılığı, isimli denetim kararına itiraz etti. İtirazı sonrası hekimi darbeden şüphelilerden Mahmut, Mecnun ve Halil İbrahim Dağ isimli kardeşler, polis gruplarınca tekrar gözaltına alındı. Nöbetçi hakimliğe çıkarılan Dağ kardeşler, tutuklanarak cezaevine konuldu.

‘LİNÇ EDİLMEKTEN TUVALETE GİREREK KURTULDUM’

Doktor Şeyhmus Baraj, hasta yakınlarının saldırısından tuvalete girerek kurtulduğunu söyledi. Baraj, yaşadığı olayla ilgili şu tabirleri kullandı:

“Akşam nöbetindeyken 5-6 kişi tarafından linç teşebbüsüne maruz kaldım. Bu olay yaklaşık 3-4 dakika sürdü. Bu linç teşebbüsü tuvalette sığınmam ile son buldu. Muhtemelen saldırganlar o esnada insafa geldiler ve o denli gittiler. Olayın devamında ben devlet hastanesine giderek, darp raporu aldım ve davacı olup şikayetçi olduğumu belirttim. Polis takımları intikal ettikten sonra kamera manzaraların incelenmesi üzerine 3 şahıs gözaltına alındı. Saldırganların hür bırakıldıklarını öğrenince linç teşebbüsten daha büyük bir travma yaşadım.”

‘SAĞLIKTA ŞİDDETİN BAŞŞEHRİ ŞANLIURFA’DIR’

Sağlık çalışanlarının kanayan yarasının şiddet olduğuna vurgu yapan Baraj, “Şu anda benim tek sorunum tabiplerin ve sıhhat çalışanlarının birden fazla sorunu olabilir ancak en çok kanayan yaramız da sıhhatte şiddettir ve bunun da başşehri Şanlıurfa’dır. Şanlıurfa’nın bütün insanları da bilir, hiçbir vakit artık tabiplere basitçe erişemiyorlar. Bunun sebebi de halkın hekimlere gösterdiği yansıdır. Ben artık bir sonraki akına ne vakit uğrayacağımı düşünmektense diplomamı yırtıp rastgele bir mesleği yaparak başım rahat yaşamaya karar verdim” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.