Bill Gates’in beş saat kuralı: Beyninizi güçlendirip başarıya ulaşmanızı sağlayan bu yöntem nedir?

Beyin sağlığını optimize etmek için düzenli zihinsel aktivite her zaman tavsiye edilir

Bill Gates’in beş saat kuralı

Gündemi tamamlanması gereken görevlerle doldurmak ve sayısız saatler çalışmak yerine Bill Gates, konsantrasyonu ve çalışma becerilerini geliştirmek için kişisel ilgi alanlarına zaman ayırmayı içeren beş saatlik kuralı duyurdu .

Spesifik olarak, Bill Gates’in kullandığı beş saat kuralı, günde en az bir saatin veya başka bir deyişle haftada beş saatin her kişinin belirli alanı veya konusu hakkındaki bilgileri öğrenmeye veya birleştirmeye adamasından oluşur.

Daha fazla üretkenlik ve daha az yorgunluk: Bill Gates’in ‘tembel işçi’ tekniğiyle bunu böyle başarabileceğinizi ve bir konudaki bilgiyi genişletmek için günde en az 60 dakika ayırmayı öneriyor .

Belirli bir konu hakkında bilgiyi derinleştirmeye veya öğrenmeye çok az zaman ayrılmış gibi görünse de gerçek şu ki, zihinsel yeteneklerimizi geliştirmemize olanak tanıyor, yeni bilgi edinmek veya öğrenmeye ulaşmak için zihnimizden aktivite talep ediyor ve aynı zamanda başarıyı destekliyor. Başarı, ilgi alanımızda bir adım daha ileri gitmemize yardımcı oluyor.

Öte yandan, yalnızca bilgi edinmek ve günde bir saati öğrenmeye adamak bile kişisel tatmini artırabilir ve bizi hedeflere ulaşmaya motive edecek ve başarıya doğru yürümek için yeni hedefler oluşturacak bir başarı duygusunun varlığını teşvik edebilir.

Beş saat kuralı nasıl uygulanır?

Bu beş saatlik kuralı etkili bir şekilde uygulamaya koymak için elbette azim ve organizasyon gereklidir, çünkü yoğun programımızın ortasında bilgiyi birleştirmek, çalışmak ve öğrenmek için yer açmak çok önemlidir.

Dolayısıyla ideal olan, bilginin içselleştirilmesine ayıracağımız zamanı , sanki bir iş zorunluluğu ya da önemli bir toplantıymış gibi buna saygı gösterecek şekilde önceden belirlemektir .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx