Gecenin sert polemiği: Kürtler

Gazeteci ve yorumcu Levent Gültekin Youtube hesabından yayımladığı bir videoda Kürtler için, “Kürtler sadece büyük Kürdistan hayali kurarak Amerika’nın ve İsrail’in soytarısı olacaklar Ortadoğu’da” ifadelerini kullandı. Gültekin’in bu yorumu sosyal medyada tepkilere neden oldu.

Geçtiğimiz hafta kendi Youtube hesabından ‘İsrail-Filistin Savaşı, Muhalefetin Savaş Politikasızlığı, Tezkerenin Uzatılması’ başlığıyla bir video paylaşan Gazeteci Levent Gültekin, “Büyük Kürdistan kurulacak hayali var bazılarında, onların ki hayal hiç kusura bakmasınlar” dedi.

LEVENT GÜLTEKİN YANIT VERDİ

Gültekin gelen tepkilere sosyal medya hesabından yanıt verdi. Gültekin paylaşımında şunları ifade etti:

“Birileri bölücü diyerek Kürt hareketini mahkum etmeye çalışıyor, ben de “hayır çoğunluk ayrılıkçı değil, küçük bir azınlık varsa onlar da hayal kuruyorlar çünkü ABD ve İsrail o toprakları onlara bırakmaz” diyorum sonra yüzlerce hakaret twiti geliyor ve “hayır biz arılıkçıyız, sen kim oluyorsun da bizim hayalimizi küçümsüyorsun” diyorlar. Ne diyeyim ki ben bu durumda?

Benim Kürtlere hakaret edebileceğimi düşünmek için ya hasta ya aptal ya da kötü niyetli olmak lazım, yüzlerce yazım, yüzlerce konuşmam var, bir konuşmadan bir bölümü bağlamından koparıp alarak böyle yorum yapmak insafsızlık hatta ahlak yoksunluğudur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx